افزایش ۸۰ درصدی شاخص سپرده‌ های جاری در بانک تجارت

مدیرعامل بانک تجارت گفت: بانک تجارت در عملکرد ۱۲ماهه خود تا مقطع پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰ در شاخص سپرده‌ های جاری ۸۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،مجمع عمومی عادی سالانه بانک تجارت با حضور بیش از ۶۴درصد صاحبان سهام این بانک برگزار و صورت‌های مالی «وتجارت» به تصویب سهامداران این بانک بزرگ بورسی رسید.
سهامداران بزرگ‌ترین بانک بورسی کشور، رأس ساعت یازده روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ در مجمع عمومی عادی سالانه این بانک به ریاست فرشید فرخ‌نژاد، رئیس هیات‌مدیره بانک تجارت حاضر شدند و در این مجمع صورت‌های مالی منتهی به سال ۱۴۰۰ بانک با تحقق ۲۰۱ ریال سود برای هر سهم تصویب و گزارش عملکرد و گزارش حسابرس قانونی بانک قرائت شد. دکتر هادی اخلاقی فیض‌آثار، مدیرعامل بانک تجارت، گزارشی مبسوط از اقدامات این بانک در سال ۱۴۰۰ ارائه کرد. اخلاقی در این گزارش به موفقیت‌ها و برنامه‌های این بانک در حوزه عملیات بانکداری و پروژه‌هایی همچون بانکداری متمرکز، بانکداری باز، نئو بانک و بانکداری دیجیتال اشاره و ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت‌های مختلفی همچون بازار سرمایه و با حمایت و همراهی سهامداران و مشتریان، گام‌های موفقیت‌آمیز بیشتری توسط بانک تجارت برداشته شود. مدیرعامل بانک تجارت در ادامه مواردی همچون توسعه ابزارها و کانال‌های خدمت‌رسانی، توجه محسوس به مشتریان حقیقی در کنار رسیدگی به مشتریان حقوقی را مورد اشاره قرار داد و گفت: بانک تجارت در عملکرد ۱۲ماهه خود تا مقطع پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰ در شاخص سپرده‌های جاری ۸۰ درصد افزایش، در مانده تعهدات اعتبارات اسنادی ریالی ۱۴۲ درصد و در صدور انواع ضمانت‌نامه‌های ریالی افزایش ۹۷ درصدی نسبت به اسفندماه سال ۱۳۹۹ را محقق ساخته است. افزایش ۶۰۴ درصدی سود انباشته، افزایش ۵۶۲ درصدی خالص سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و تشریح رویکردها و استراتژی‌های بلندمدت این بانک در تثبیت و ارتقای هرچه بیشتر شاخص‌های عملکردی در اقتصاد کشور از دیگر مواردی بود که مدیرعامل بانک در گزارش خود به آنها پرداخت. ارائه گزارش حسابرس، گزارش بازرس قانونی، تصمیم‌گیری درخصوص تقسیم سود، انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و علی‌البدل و تعیین روزنامه کثیرالانتشار از دیگر مواردی بود که در مجمع عمومی عادی سالانه بانک تجارت مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: بانک تجارت

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

3  ×  2  =