۴۴۴ میلیون تراکنش‌‌های گذرگاه خدمات دولت در مرکز ملی تبادل اطلاعات

بنابر اعلام مرکز ملی تبادل اطلاعات، تعداد تراکنش‌‌های گذرگاه خدمات دولت (GSB) در مرکز ملی تبادل اطلاعات در ۲ماه نخست امسال به بیش از ۴۴۴میلیون رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد دو برابری نشان می‌‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،در آخرین آماری که از سوی مرکز ملی تبادل اطلاعات منتشر شده، در اردیبهشت ماه سال جاری با وجود ثابت ماندن تعداد دستگاه سرویس‌‌دهنده نسبت به ماه فروردین، ۵۷سرویس جدید اضافه شده است.
به این ترتیب تعداد سرویس‌‌ها و متدهای پیاده‌‌سازی شده به ۱۳۶۴ رسید. از سوی دیگر، پس از افت تعداد تراکنش‌‌های انجام‌شده در فروردین به‌دلیل تعطیلات نوروزی، گذرگاه خدمات دولت در اردیبهشت توانست حدود ۲۷۰میلیون تراکنش را ثبت کند که افزایش ۹۵میلیونی را نشان می‌‌دهد. براساس این گزارش، از میان ۶۸ دستگاه سرویس‌‌دهنده سازمان ثبت احوال کشور، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وزارت کشور در صدر دستگاه‌های سرویس‌‌دهنده قرار دارند. از سوی دیگر، تا پایان اردیبهشت، از میان ۳۴۸دستگاه متصل به مرکز ملی تبادل اطلاعات به ترتیب سازمان تامین اجتماعی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیشترین استفاده را از این خدمات داشته‌‌اند. همچنین در بین پرکاربردترین خدمات، بیشترین تراکنش‌‌ها مربوط به استعلام هویتی ثبت‌احوال، سرویس هویتی تکمیلی سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی و سرویس شاهکار بوده است. در این بین، با وجود فروکش کردن همه‌‌گیری کرونا، ۲ سرویس استعلام بیماری کرونای سکوی ایران، سرویس استعلام واکسن جز ۱۰ خدمت پرکاربرد بوده‌‌اند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

96  −    =  87