رشد ۲۰ درصدی سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری کشور

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت:میزان سرمایه تمام صندوق‌های پژوهش و فناوری در سطح کشور از ۸۰ میلیارد به هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده و اکنون این صندوق‌ها خدمات گسترده و متنوعی به شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان در استان‌ها ارائه می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی درباره توانمندی‌‌های زیست‌‌بوم نوآوری در جهت تامین نیازهای دستگاه‌های دولتی گفت: به نظر می‌‌رسد مهم‌ترین بخش در بحث رفع نیاز فناورانه دستگاه‌ها وجود فرآیندی است که بتواند نیازهای یک دستگاه را به درستی تعریف کند. این مساله می‌تواند در فراهم آوردن فناوری‌‌های مورد نیاز راهگشا باشد.
علی وحدت در جلسه امضای تفاهم‌‌نامه دیوان محاسبات کشور و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری درباره همکاری‌‌های دیوان محاسبات با زیست‌‌بوم فناوری و نوآوری کشور گفت: دیوان محاسبات در بسیاری از جهات راهنمایی‌‌های قانونی بسیاری به صندوق نوآوری ارائه داده است. وی همچنین بر این نکته تاکید کرد که در بسیاری حوزه‌ها شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان تجمع بسیار خوبی از دانش‌‌ را فراهم آورده‌‌اند که نیاز است دیوان محاسبات نیز از آنها اطلاع یابد. در این جلسه رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز از توسعه کمی و کیفی صندوق‌های پژوهش و فناوری خبر داد و گفت: تکلیف صندوق‌های پژوهش و فناوری در قانون رفع موانع تولید روشن و گفته شده که نهادهای تامین مالی غیر‌دولتی در حوزه فناوری‌‌‌‌اند.

امروز باید این نکته را یادآوری کنم که این بخش تقویت بسیار جدی شده تا جایی که میزان سرمایه تمام صندوق‌های پژوهش و فناوری در سطح کشور از ۸۰ میلیارد به هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده و اکنون این صندوق‌ها خدمات گسترده و متنوعی به شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان در استان‌ها ارائه می‌دهند. وی افزود: به نظر می‌‌رسد مهم‌ترین بخش در بحث رفع نیاز فناورانه دستگاه‌ها وجود فرآیندی است که بتواند نیازهای یک دستگاه را به درستی تعریف کند. این مساله می‌تواند در فراهم آوردن فناوری‌‌های مورد نیاز راهگشا باشد. برای مثال امروز ما در کشور در زمینه هوش مصنوعی هیچ محدودیت فنی نداریم. اکنون آن دسته دستگاه‌هایی توانستند در این زمینه از توانمندی‌‌های شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان در کشور بهره‌‌برداری کنند که ترجمه دقیق‌تری از نیازهای خود عرضه کرده‌‌اند. بی‌‌گمان دیوان محاسبات نیز با ارائه موشکافانه خود و با بهره‌‌گیری از توانایی‌‌های زیست‌‌بوم نوآوری در کشور می‌تواند تحول بنیادینی در فرآیندهای خود آغاز کند.

منبع: دنیای اقتصاد

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

85  ⁄  17  =