سید محمد رضوی زاده سرپرست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران شد

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، «سید محمد رضوی‌زاده» به عنوان سرپرست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تقدیر و تشکر از «وحید یزدانیان» در طی حکمی سید «محمد رضوی‌زاده» را به سمت سرپرست پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد.

«ارتقا جایگاه، تغییر رویه‌ها و ماموریت‌های پژوهشگاه برای تبدیل آن به دیده‌بان، مغز متفکر و پیشران صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور»، «آینده پژوهی در عرصه فناوری ارتباطات و اطلاعات و دیده‌بانی فناوری های جدید در این حوزه و گفتمان سازی و ایجاد حساسیت نسبت به تحولات نوین در بدنه مدیریتی کشور»، «مشارکت فعال در طراحی و معماری و حل مسائل شبکه ملی اطلاعات در تعامل با مجری مربوطه»، «حل مشکلات علمی و پژوهشی و مسائل واقعی بخش‌های مختلف وزارتخانه و چابک‌سازی فرآیندها و ساختارهای اداری پژوهشگاه برای حل مسائل ارجاعی از سوی بخش‌های مختلف وزارتخانه در کمترین زمان ممکن»، «پیگیری برای اصلاح آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی پژوهشگاه به منظور افزایش نقش «مشارکت همکاران در حل مشکلات واقعی وزارتخانه و کشور» در ارتقا علمی و اداری ایشان»، «سرمایه‌گذاری بر روی تولید فناوری و عدم ورود مستقیم به تجاری سازی و راهبری تجاری سازی فناوری‌ها از سوی شرکت های نوآور و دانش بنیان»، «ارتباط مداوم با نخبگان و تشکیل اتاق فکر در جهت شناسایی مشکلات و ارائه راهکارهای لازم جهت تصمیم سازی» و «تربیت نیروهای متخصص برای حضور در بدنه مدیریتی وزارتخانه» اهم انتظارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مقام مسوول در این جایگاه است.

رضوی زاده دارای مدرک دکتری مهندسی مخابرات و دانشیار و عضو هیات علمی گروه مخابرات دانشگاه علم و صنعت است. وی همچنین رئیس پژوهشکده فناوری ارتباطات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت است.

مدیر آزمایشگاه تحقیقاتی شبکه های سیار باند پهن، مدیر گروه مخابرات دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت ایران، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشکده برق دانشگاه علوم صنعت ایران، مدیر گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مشاور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از جمله مهمترین سوابق اجرایی رضوی زاده است.

وی، عضو ارشد انجمن جهانی مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) و عضو هیات مدیره بخش ایران این انجمن است. نظارت و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی متعدد، عضویت در کمیته‌های علمی کنفرانس‌ها و همایش‌های ملی و بین‌المللی، داوری در مجلات معتبر بین‌المللی و انتشار حدود یکصد مقاله علمی در مجلات علمی داخلی و بین المللی بخشی از سوابق علمی وی است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  18  =  24