سرانجامی تلخ برای بازار رمز ارزها رقم می خورد/ سقوط بی سابقه بیت کوین

داده‌های صرافی بایننس نشان می‌دهد قیمت بیت‌کوین روز شنبه ۲۸ خرداد (۱۸ ژوئن) برای اولین‌بار پس از ۱۶ دسامبر ۲۰۲۰ به زیر ۲۰ هزار دلار سقوط کرده است. براساس اطلاعات کوین‌بیس، ارزشمندترین رمز ارز جهان در زمان نگارش خبر با قیمت ۱۹۳۸۰ هزار دلار معامله می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، براساس داده‌های وب‌سایت تریدینگ ویو، بیت‌کوین، بزرگترین رمز ارز جهان از لحاظ ارزش بازار در حال حاضر ۴۴.۴۵ درصد از کل ارزش بازار کریپتو را به خود اختصاص داده است.

ارزش این رمزارز در حالی سقوط کرده است که سال گذشته و در یک روند صعودی، بیت‌کوین توانست اوج قیمتی حدود ۶۹ هزار دلار را در صرافی‌های رمزارزی جهان به ثبت برساند.

بیت‌کوین که بسیاری از آن به‌عنوان طلای دیجیتالی یاد می‌کنند یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار بر بازار کریپتو محسوب می‌شود و سقوط و صعود آن معمولا با سقوط و صعود دیگر بازیگران این عرصه همراه است.

براساس گزارش‌ها، رمزارز دوم بازار یعنی اتریوم هم در پی ریزش شدید قیمت بیت‌کوین در یک ساعت گذشته برای مدتی سطح حمایتی هزار دلاری خود را شکست و قیمت آن تا حداقل ۹۸۷ دلار پایین رفت.

این اولین بار پس از ۱۳ ژانویه ۲۰۲۱ است که اتریوم قیمتی پایین‌تر از هزار دلار را تجربه می‌کند.

بازار رمزارزها و بسیاری از بازارهای فعال جهان از جمله شاخص‌های مهم بورس آمریکا در سال ۲۰۲۲ دوران سختی را پشت سر می‌گذارند.

داده‌های وب‌سایت مارکت‌واچ نشان می‌دهد شاخص S&P 500، که عملکرد ۵۰۰ شرکت بزرگ موجود در بورس آمریکا را دنبال می‌کند، نسبت به همین تاریخ در سال گذشته ۲۲.۹ درصد سقوط کرده است.

دیگر شاخص‌های مهم بورس آمریکا از جمله نزدک، شاخص دنبال‌کننده شرکت‌های بزرگ تکنولوژی و داو‌جونز، شاخص دنبال‌کننده شرکت‌های صنعتی بورس آمریکا نیز به ترتیب نسبت به همین تاریخ در سال گذشته ۳۰.۹۸ و ۱۷.۷۵ درصد سقوط کرده‌اند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

7  ⁄    =  7