ترفند متخلفان مالیاتی در عدم استفاده از کارتخوان

برخی اصناف مشتری‌‌‌ها را وادار به واریز از طریق کارت کرده و از کارتخوان استفاده نمی کنند و سازمان امور مالیاتی پیشنهاد داده اگر کارتی بیش از ۴۵ مورد واریز داشته باشد، باید به ‌‌‌عنوان مورد مشکوک فرار مالیاتی تلقی شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: مردم تخلفات مالیاتی برخی اصناف، مراکز درمانی و سایر مراکز را در عدم‌استفاده از کارتخوان ‌‌‌ها به سازمان مالیاتی اعلام کنند. محمد برزگری اظهار کرد: اگر فردی در مراجعه به مرکزی، کارت بانکی ارائه کرد، ولی آن مرکز از استفاده کارت‌خوان امتناع کرد و از او درخواست انتقال با کارت را داشت، می‌تواند این موضوع را به سازمان امور مالیاتی اعلام کند.

او افزود: مردم می‌توانند در سراسر کشور با شماره ۱۵۲۶، مرکز ارتباط مردمی سازمان امور مالیاتی کشور، شکایات، پیشنهادها و سوالات مالیاتی خود را مطرح کنند و این سازمان به‌‌‌سرعت موارد را پیگیری می‌کند.
رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی با اشاره به قانون پایانه‌‌‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان، گفت: براساس این قانون، بانک مرکزی موظف است با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور، نسبت به ساماندهی دستگاه‌‌‌های کارت‌خوان بانکی یا درگاه‌‌‌های پرداخت الکترونیکی اقدام کند و با ایجاد تناظر بین آنها با مجوز فعالیت و شماره اقتصادی بنگاه‌‌‌ها به هر یک از پایانه‌‌‌های فروش، شناسه یکتا اختصاص دهد.

برزگری ادامه داد: اکنون تفکیک حساب‌‌‌های تجاری از شخصی از خردادماه امسال آغاز شده است؛ در همین راستا مؤدیانی که می‌‌‌خواهند اظهارنامه مالیاتی پر کنند، باید در فرم مربوطه شماره شبای حساب مرتبط به فعالیت تجاری را نیز اعلام کند.

او بیان کرد: سازمان امور مالیاتی حساب‌‌‌های تجاری را به بانک مرکزی اعلام می‌کند، پس از تایید این بانک، آن حساب به‌‌‌عنوان حساب تجاری فرد لحاظ و به پرونده مالیاتی آن الصاق می‌شود. رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی خاطرنشان کرد: حساب‌‌‌های غیرتجاری یا شخصی مؤدیان نیز به ‌‌‌صورت متناوب از سوی بانک مرکزی مورد پایش قرار می‌گیرد که به ‌‌‌صورت سیستمی، فعالیت شغلی صاحب حساب با واریزی‌‌‌ها بررسی می‌شود.

اگر حساب جزو تجاری نباشد در صورت تایید مشکوک بودن واریزی‌‌‌ها به سازمان امور مالیاتی اعلام می‌شود که فرد باید مستندات ارائه دهد؛ در غیر ‌این صورت باید جرایم مبارزه با پول‌‌‌شویی و مالیاتی را پرداخت کند.  برخی اصناف مشتری‌‌‌ها را وادار به واریز از طریق کارت می‌کنند و سازمان امور مالیاتی پیشنهاد داده اگر کارتی بیش از ۴۵ مورد واریز داشته باشد، باید به ‌‌‌عنوان مورد مشکوک فرار مالیاتی تلقی شود.

منبع: ایرنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

83  ⁄    =  83