چرا بیل‌ گیتس دائم در حال خرید زمین کشاورزی است؟

اهداف جهانی بنیاد بیل گیتس زیر ذره بین

بیل گیتس را با مایکروسافت، فناوری و ثروت عظیم می‌شناسیم. اما او و همسرش در سال‌های اخیر، صدها هزار هکتار اراضی کشاورزی در بیست ایالت امریکا خریده‌اند. اما علاقه بیل گیتس به مزرعه‌داری ناشی از چیست؟ چرا به سرمایه‌گذاری در بخش محافظه‌کار کشاورزی روی آورده است؟

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بنیاد بیل گیتس به سرعت به تاثیرگذارترین بازیگر در جهان در زمینه بهداشت جهانی و سیاست های کشاورزی تبدیل شده است.

بیل گیتس را با مایکروسافت، فنآوری و ثروت عظیم می‌شناسیم. اما او و همسرش در سال‌های اخیر، صدها هزار هکتار اراضی کشاورزی در بیست ایالت امریکا خریده‌اند.

علاقه ی بیل گیتس به مزرعه‌داری ناشی از چیست؟ گیتس سرمایه‌گذار حرفه ای و آشنا با بازارهای مالی است.

چرا به سرمایه‌گذاری در بخش محافظه‌کار کشاورزی روی آورده است؟

چرا گیتس می‌خواهد در سبد دارایی‌های خود، سرمایه‌گذاری در زمین‌های کشاورزی را که به اندازه‌ی سرمایه‌گذاری در سهام سنتی بی‌ثبات نیست، اضافه کند؟

بیل گیتس باید معتقد باشد که تکنولوژی جدید (agri_tec ) در زمینه استفاده ی گسترده از علم بذر (بذرهای اصلاح شده ژنتیکی)، سوخت‌های زیستی، صرفه جویی در مصرف آب و سایر نهاده ها، اتوماسیون، مقاومت در برابر بیماری‌های گیاهی و دامی، بیوگاز، نقشه برداری از زمین‌های کشاورزی، واکسن های جدید دامی، تغییر ذائقه‌ی مصرف کنندگان، … به نرخ‌های بازده بالا منتهی می‌شود.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری هوشمند

بیل گیتس جلوتر با سرمایه‌گذاری عمده در مزارع کشاورزی و استفاده از تکنولوژی روز می‌خواهد روش‌های سنتی مالکیت، بهره‌برداری و سود از زمین‌های کشاورزی را تغییر دهد.

سرمایه‌گذاری گیتس در زمین‌های کشاورزی امریکا بی شک دیگران را تشویق می‌کند تا زمین‌های کشاورزی را به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری هوشمند تلقی کنند.

او می‌خواهد مفهوم فصل زراعی بد را در چارچوب مفاهیم بازار سرمایه تغییر دهد.

حتما گیتس آخرین کسی در امریکا نیست که این فرصت را شناسایی کرده است.

حضور او باعث خواهد شد که افراد بیشتری به زمین‌های کشاورزی به مثابه ابزار سرمایه‌گذاری و “طبقه‌ی دارایی” جدید نگاه کنند.

اراضی کشاورزی، دارایی جدیدی در بازار سرمایه

آثاری از توجه سرمایه‌گذاران ایرانی به اراضی کشاورزی مشاهده شده است. این بدآن معناست که غیر از زمین و ساختمان، اهالی بازار سرمایه ایران هم به طبقه دارایی جدیدی در بازار، یعنی اراضی کشاورزی، توجه کرده‌اند.

آینده نشان خواهد داد که آیا این تحول به نفع کارایی بیشتر بخش کشاورزی و ارتقای رفاه کشاورزان است و یا باعث سفته بازی و افزایش قیمت محصولات کشاورزی خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  ×  7  =