دسترسی ۷۰ روستا در سراسر کشور به اینترنت پایدار

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد؛

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه با اتصال ۷۰ روستا به اینترنت، دسترسی بیش از ۱۷ هزار نفر به ارتباطات پایدار و با کیفیت مهیا شد. ‌عیسی زارع‌پور‌ روز گذشته در پست اینستاگرامی خود نوشت: در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه، در سراسر ایران ۷۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات پیوستند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه با اتصال ۷۰ روستا به اینترنت، دسترسی بیش از ۱۷ هزار نفر به ارتباطات پایدار و با کیفیت مهیا شد.

‌عیسی زارع‌پور‌ روز گذشته در پست اینستاگرامی خود نوشت: در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه، در سراسر ایران ۷۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات پیوستند.  وی افزود: به واسطه این اتصال در مجموع چهار هزار و ۹۶۶ خانوار با بیش از ۱۷ هزار نفر جمعیت از ارتباطات پایدار و پرسرعت برخوردار شدند.

زارع‌پور خاطرنشان‌ کرد: نیاز به حمایت دولت و مجلس و مشارکت مردم داریم و این مسیر ادامه خواهد داشت.در سال گذشته اعلام شد ۸/ ۹۸ درصد جمعیت روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت متصل هستند، اما بر اساس معیار جدیدی که وزارت ارتباطات برای متصل بودن روستاها به اینترنت مد نظر قرار داده است، میانگین اتصال روستاها به اینترنت به حدود ۸۰ درصد رسید.

بر اساس معیارهای جدید که اینترنت با کیفیت و پایدار را مدنظر قرار می‌داد، برخی روستاها از فهرست روستاهای متصل خارج شدند تا مشکلات آنها در دسترسی مناسب به اینترنت رفع شود. جدیدترین آمار برخطی که در سامانه «دیار» موجود است، حکایت از اتصال بیش از ۸۶ درصد از روستاهای بالای ۲۰خانوار کشور به اینترنت دارد. جمعیت روستایی ایران اکنون از ۲۰ میلیون نفر عبور کرده و در ۳۹ هزار روستای کشور پنج میلیون و ۹۰۳ هزار و ۶۴۵ خانوار زندگی می‌کنند. ۳۴ هزار و ۸۷۹ روستا به شبکه ملی اطلاعات و ۳۳ هزار و ۷۹ روستا به تلفن ثابت روستایی متصل هستند.

منبع: ایرنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  ×    =  5