ساخت دستگاه استریم بازی توسط مایکروسافت

به زودی رونمایی خواهد شد؛

پس از شایعات فراوانی که از سال ۲۰۱۶ درباره تلاش‌های مایکرسافت برای ساخت یک دستگاه اختصاصی استریم بازی به گوش می‌رسید، حالا این شرکت رسما از تلاش مهندسان خود برای ساخت و رونمایی از چنین دستگاهی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، یکی از سخنگویان مایکروسافت در گفت‌وگو با «ویندوز سنترال» عنوان کرد که این شرکت همچنان در حال کار روی یک دستگاه استریم است. محصولی که با اسم رمز Keystone شناخته می‌شود و قرار است به صورت اختصاصی برای استریم بازی‌های ایکس‌باکس کلاد گیمینگ عرضه شود. با استناد به این افشاگری می‌توان بر شایعه‎‌ای که در ماه مارس در خصوص قرار گرفتن  Keystone‌در فهرست سیستم عامل‌های مایکروسافت منتشر شد، مهر تایید زد. فیل اسپنسر، مدیر بخش بازی مایکروسافت نیز در سال گذشته کار روی این محصول را تایید کرده بود. محصولی که طبق شایعات، قرار است با قیمت ۹۹ دلار عرضه شود.

در حال حاضر، کاربران سرویس «گیم پس» (Game Pass) مایکروسافت می‌توانند بازی‌ها را روی کنسول ایکس‌باکس، دستگاه موبایلی یا هر رایانه شخصی دیگری استریم کنند. با این حال، مایکروسافت تصور می‌کند که با عرضه یک محصول سخت‌افزاری دیگر که از قابلیت استریم روی تلویزیون بهره می‌برد و با قیمتی به مراتب کمتری از ایکس‌باکس عرضه می‌شود، می‌تواند بیش از پیش بر تعداد مشترکان این سرویس خود اضافه کند.

هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص طراحی و شکل ظاهری این دستگاه منتشر نشده و مشخص نیست که آیا به صورت یک دانگل عرضه خواهد شد یا یک ستاپ‌باکس کوچک با قابلیت اجرای نسخه‌ای از سیستم عامل ایکس باکس. این احتمال وجود دارد که علاوه بر استریم بازی، این دستگاه بتواند از اپلیکیشن‌های سرگرمی‌ ‌مانند نتفلیکس نیز پشتیبانی کند. در خصوص زمان عرضه این دستگاه نیز باید گفت که بعید به نظر می‌رسد مایکروسافت بتواند تا پایان سال جاری میلادی، طراحی آن را نهایی و وارد بازار کند.

منبع: آی تی ایران

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

99  −  94  =