بیش از ۹ هزار حساب بانکی غیرمجاز مسدود شد

اطلاعيه وزارت اطلاعات درباره مقابله با قاچاق ارز؛

وزارت اطلاعات اعلام کرده که با اجرای طرح برخورد با عوامل داد و ستد غیرمجاز ارزی در مدت اخیر، 9200 فقره حساب بانکی حساب بانکی غیرمجاز با گردش بیش از 600 هزار میلیارد ریال در سطح کشور مسدود گردید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است با رصد و رهگیری‌های اطلاعاتی این وزارتخانه، ضمن اشراف بر شبکه دلالان غیرمجاز ارزی، معاملات پنهان و مشکوک ارزی و رمزارز کشور، با همکاری بانک مرکزی و با دستور مقام قضائی، حساب بانکی غیرمجاز 545 نفر از عوامل غیرمجاز ارزی در سطح کشور شناسایی و مسدود شدند.

با اجرای طرح برخورد با عوامل داد و ستد غیرمجاز ارزی در مدت اخیر، 9219 فقره حساب بانکی با گردش بیش از 600 هزار میلیارد ریال از این عناصر در سطح کشور مسدود گردید.

وزارت اطلاعات ضمن اعلام پایش دقیق و مستمر فعالیت‌های غیرقانونی ارزی و غیرمجاز رمز ارز، به مردم شریف ایران اطمینان می‌دهد که علاوه بر رهگیری و برخورد با عاملین التهاب در بازار ارز، همزمان و همراه با اجرای کامل اقدام ملّی مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، اجازه سوء استفاده از فضای معاملات غیرقانونی و قاچاق کالاهای اساسی را نخواهد داد و از هیچ تلاشی برای حفظ آرامش و ثبات بازارهای مرتبط با معیشت مردم دریغ نخواهد کرد.

در همین راستا و در 21 اردیبهشت ماه سال جاری بانک مرکزی نیز اعلام کرد که در جریان رصد و پایش تراکنش های مشکوک به پولشویی توسط بانک مرکزی ، برخی از رؤسای شعب بانکی و مدیران مناطقی که بدون رعایت ضوابط قانونی اقدام به کارسازی این دسته از تراکنش‌ها کرده اند، از کار برکنار شدند.

منبع: روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

6  +  2  =