سیستم پذیرش کیف پول اعتباری ترمه چیست؟

معرفی «ترمه»در نمایشگاه کیتکس 2022

ایران کیش طی چند روز برگزاری نمایشگاه کیتکس انواع محصولات جدید خود در صنعت پرداخت از جمله سیستم پذیرش کیف پول اعتباری ترمه را معرفی کرد. با سیستم پذیرش کیف پول اعتباری ترمه بیشتر آشنا شوید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، ایران کیش در چند روز برگزاری نمایشگاه کیتکس 2022 در جزیره کیش انواع محصولات یا راهکارهای جدید در صنعت پرداخت خود را معرفی کرد از جمله سیستم پذیرش کیف پول اعتباری ترمه.

سیستم پذیرش کیف پول اعتباری ترمه اپلیکیشن بانک تجارت، نخستین بار در فروشگاه رفاه عملیاتی شده است.

دراین روش پرداخت اعتباری، افراد توسط سازمان ها با حد اعتباری مشخص به بانک تجارت و سپس ایران کیش معرفی می شوند و از طریق اپلیکیشن زمرد، کاربران معرفی شده می توانند برای دریافت اعتبار و تسهیلات ثبت نام کنند

در اپلیکیشن بانک تجارت افراد بعد از تشکیل پروفایل دیجیتال و احراز هویت تصویری غیر حضوری برای ثبت نام اعتبار اقدام می کنند، فرم های مربوطه امضا و شرایط را پذیرفته و کیف پول ترمه اعتباری آن ها به میزان مشخص شده تا اندازه ای که از سوی سازمان مربوطه تعیین شده شارژ خواهد شد و سپس از طریق پایانه های پذیرشگر ترمه اعتباری می توانند اقدام به خرید کنند

مجموع خریدهای انجام شده از زمان شارژ کیف پول تا تاریخ مشخص، به عنوان تسهیلات از طریق سیستم تسهیلاتی ترمه در اختیار دارنده اعتبار- از نوع مرابحه- تعلق خواهد گرفت.

گفتنی است در اپلیکیشن زمرد امکان مشاهده اقساط این سیستم تسهیلاتی وجود دارد، خریدهای انجام شده به صورت اقساطی از طریق دارنده پرداخت-کسر- می شود اما دارنده از مبلغ تسهیلاتی که برای آن ها واریز شده است با پذیرنده یکجا تسویه حساب خواهد کرد.

سیستم ترمه در واقع پرداخت نقدی در یکجا برای پذیرنده (فروشنده ) و قسطی برای دارنده ترمه اعتباری را فراهم کرده است.

لازم به ذکر است بعد از توافقات سازمان ها با بانک تجارت، تمام اقدامات این سیستم اعم از احراز هویت، تشکیل پروفایل دیجیتال و حتی پرداخت تسهیلات به صورت آنلاین و در لحظه، از طریق اپلیکیشن بانک تجارت( زمرد) بدون نیاز به مراجعه به شعبه و حضور فیزیکی افراد صورت می گیرد.

پیاده سازی این سیستم در فروشگاه زنجیره ای رفاه به عنوان پایانه های پذیرشگرترمه اعتباری در اولویت قرارگرفته است و به زودی در شعبات بیشتری از این فروشگاه ها عملیاتی می شود.

 

منبع: ایران کیش

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

10  ×  1  =