سنای آمریکا به دنبال حفظ تحریم‌ بانک مرکزی ایران

طرحی در مجلس سنای آمریکا برای حفظ تحریم‌ بانک مرکزی ایران و با هدف محدود کردن همکاری‌های پکن-تهران، تصویب شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مجلس سنای آمریکا بامداد پنجشنبه طرحی را با هدف حفظ تحریم‌ بانک مرکزی ایران و با هدف محدود کردن همکاری‌های پکن-تهران، تصویب کرد.

این طرح که با پیشنهاد «تد کروز» با ۸۶ رأی مثبت و ۱۲ رأی منفی تصویب شد تا یکی دیگر از اهداف آن یعنی محدود کردن همکاری چین با ایران محدود شود.

کروز طی سخنرانی در جلسه امشب مجلس سنا برای مجاب کردن سناتورها به دادن رأی مثبت به این طرح ضد ایرانی، مدعی شد: ایران اولین حامی تروریسم دولتی در جهان است. اگر شما از تحریم‌های تروریستی بر سپاه حمایت می‌کنید، باید رأی مثبت دهید.

رسانه‌های آمریکایی نیز در این‌باره نوشتند: یکی از پیشنهادهایی که راب مالی، نماینده آمریکا در امور ایران و سرپرست تیم مذاکره‌کننده در وین، به طرف ایرانی برای بازگشت به توافق هسته‌ای داده بود، برداشتن تحریم‌های مرتبط با تروریسم بر بانک مرکزی ایران بود.

سنای آمریکا

مجلس سنای آمریکا ۱۰۰ کرسی دارد که در این دوره ۵۰ کرسی متعلق به جمهوری‌خواهان، ۴۸ کرسی متعلق به دموکرات‌ها و ۲ کرسی متعلق به مستقل‌ها است.

طبق نتیجه منتشر شده از رأی‌گیری درباره این طرح، فقط ۱۲ سناتور دموکرات به این طرح رأی منفی داده و ۳۹ دموکرات دیگر از آن حمایت کردند.

رأی مثبت سناتورهای آمریکایی به حفظ تحریم‌های بانک مرکزی ایران با هدف محدود کردن همکاری‌های پکن-تهران در حالی است که دولت «جو بایدن» مدعی است با حضور در مذاکرات وین قصد دارد به‌صورت متقابل با ایران به توافق هسته‌ای بازگردد.

اما ایران تأکید دارد رفع تمام تحریم‌ها شرط لازم برای بازگشت به برجام است.

 

منبع: فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

43  +    =  48