شاخص بورس بیش از ۶ هزار واحد رشد کرد

روز سبز سهام خودرویی‌ و پالایشی

شاخص بورس در معاملات امروز پایتخت با افزایش 6 هزار و 311 واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و 529 هزار و 783 واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شاخص بورس پایتخت در معاملات امروز با افزایش 6 هزار و 311 واحدی نسبت به روز یکشنبه به رقم یک میلیون و 529 هزار و 783 واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز برای سیزدهمین روز کاری متوالی صعود کرد و با رشد 3 هزار و 505 واحدی در سطح 422 هزار و 615 واحدی ایستاد.

همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 19 واحد پائین آمد و در سطح 20 هزار و 919 واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 285 نماد رشد قیمت داشتند و 197 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 59 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 40 درصد بازار افت قیمت داشتند.

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ بورس

امروز نمادهای «شپنا»، «رمپنا» و «شبندر» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص بورس داشتند و در مقابل نمادهای «فولاد»، «وتجارت» و «وبصادر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند.

فرابورس نیز نمادهای «شاوان»، «وملل» و «خدیزل» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «آریا»، «زاگرس» و «شگویا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس حاکی از صدرنشینی شستا است و شپنا و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. نمادهای آریا، فرابورس و فجهان نیز در فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

در معاملات دوشنبه، قیمت سهام اغلب نمادهای گروه «خودرو و ساخت قطعات» افزایش یافت و سبزترین گروه بازار بود. در کنار نمادهای خودرویی، پالایشی‌ها سبزترین نمادهای بازار بودند.

گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»قرمزترین گروه‌ بازار سهام بود.

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 6 هزار و 902 میلیارد تومان کاهش یافت.

ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 554 میلیارد تومان بود که 8 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 14 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 448 میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل 58 درصد کاهش یافت و 7.5 میلیارد تومان شد.

ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 50 درصد رشد کرد و در رقم 798 میلیارد تومان ایستاد.

امروز نماد شبریز (شرکت پالایش نفت تبریز) با صف‌ خرید 375 میلیارد تومانی برای دومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت.

پس از شبریز، نمادهای آسیاتک (شرکت انتقال داده‌های آسیاتک) و شپاکسا (شرکت پاکسان) بیشترین صف خرید را داشتند.

در پایان معاملات امروز 2 نماد صف فروش داشتند. نماد انرژی1 (نهادهای مالی بورس انرژی) بیشترین صف فروش را داشت و پس از آن، نماد لپارس (شرکت پارس الکتریک) صف فروش را داشت.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  1  =  1