یک نظرسنجی جالب؛ ۵۵ درصد از آمریکایی‌ها دوست دارند خودشان را از دنیای اینترنت حذف کنند

همانطور که بسیاری از افراد تلاش دارند تا دسترسی خود به فضای مجازی و اینترنت را ارتقا دهند و بیشتر آنلاین باشند، در یک نظرسنجی جدید مشخص شده که 55 درصد از آمریکایی‌ها در صورت امکان، دوست دارند خودشان را از فضای مجازی و دنیای اینترنت حذف کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، NordVPN در مطالعه خود که از دسامبر سال گذشته در جریان است، به سراغ 1002 آمریکایی بالای 18 سال با دسترسی ثابت به اینترنت رفته و در نهایت مشخص شد که بیش از نیمی از آمریکایی‌ها در صورت امکان می‌خواهند برای همیشه اینترنت را کنار بگذارند.
47 درصد از شرکت‌کنندگان از عدم وجود اعتماد به اینترنت به عنوان دلیلی برای کنار گذاشتن یاد کرده‌اند. 46 درصد دیگر نیز اعلام کردند که هیچ دلیلی برای وجود نام و سایر اطلاعات آن‌ها در فضای مجازی وجود ندارد. از سویی دیگر و در کمال تعجب، 18 درصد شرکت‌کنندگان گفتند ای کاش اینترنت وجود نداشت و 8 درصد دیگر اعلام کردند با وجود در دسترس بودن اینترنت، از آن استفاده نمی‌کنند.
از سویی دیگر، نتایج نشان داد از هر 10 آمریکایی، شش نفر قصد دارند اطلاعات شخصی خود را از وب پاک کنند. این اطلاعات شامل سابقه شغلی، تصاویر قدیمی و یا جدید، ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده و روابط دوستانه می‌شود.

فضای مجازی و ناشناس بودن

در دنیایی که به صورت فزاینده به اینترنت متصل می‌شویم، ناشناس بودن واقعا کار دشواری است. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد افرادی هستند که برای ناشناس ماندن در این فضا حاضرند هزینه‌ای نیز بپردازند.
از بین شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، 31 درصد گفتند که تا 100 دلار، 12 درصد از افراد بین 100 تا 500 دلار و 8 درصد بین 500 تا 1000 دلار و 3 درصد بیشتر از هزار دلار هزینه می‌کنند تا با استفاده از یک VPN برای تغییر IP آدرس خود ناشناس بمانند. علاوه بر این، افراد از برنامه‌های تولید کننده رمز عبور موقت با امنیت بالا نیز استفاده می‌کنند تا حساب کاربری آن‌ها در برابر هکرها ایمن بماند.
کارشناسان عقیده دارند استفاده از رمزهای پیچیده می‌تواند به حفظ امنیت ما در فضای مجازی کمک کند. علاوه بر آن، آموزش نحوه حضور در چنین فضایی یکی از راهکارهای ممکن برای استفاده بهینه است.
لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

7  ×  1  =