رشد ارزش معاملات بازار سهام؛ بانک‌ها سبزترین گروه بازار + اینفو

 امروز تمامی شاخص‌های بازار سهام رشد کردند و بانک‌ها سبزترین گروه بازار بودند.

پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، در معاملات روز یکشنبه، بیست و یکم فروردین 1401، شاخص کل بورس تهران با صعود 15 هزار و 327 واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و 474 هزار و 99 واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد 5 هزار و 425 واحدی در سطح 383 هزار و 500 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 174 واحد بالا آمد و در سطح 20 هزار و 62 واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 398 نماد رشد قیمت داشتند و 85 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 82 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 17 درصد بازار افت قیمت داشتند.

نمادهای مؤثر بر شاخص‌‌ها

نمادهای «فولاد»، «وامید» و «خودرو» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای «کنور»، «خگستر» و «شپنا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «بپاس» و «مارون» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «قچار»، «دماوند» و «سعدیر» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و خودرو و خساپا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای کرمان، آریا و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 10 هزار و 278 میلیارد تومان افزایش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 906 میلیارد تومان بود که 28 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 16 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 6 هزار و 110 میلیارد تومان رسید.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  1  =  3