بازار در یک نگاه، ۱۷ فروردین ۱۴۰۱؛ دلار و سکه در محدوده قبلی | جهش در انتظار بیت کوین

در بازار مسکن، گزارش جدید بانک مرکزی حکایت از تحرکات مثبت قیمت دارد و در بازار رمز ارزها، نشانه های جهش دوباره قیمت بیت کوین دیده می شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بازارها همچنان بدون تغییر خاص متاثر از فرآیند مذاکرات احیای برجام در حال و هوای قبلی حرکت می کنند.

بازار طلا، سکه و ارز | دلار و سکه در محدوده قبلی

در بازار ارز قیمت دلار در محدوده همان 26 تا 27 هزار تومان دنبال می شود. نوسان قیمت دلار به مثابه روزهای قبل است و تغییری حادث نشده است. البته قیمت دلار در وضعیت رفت و برگشت است و به نظر می‌رسد که با توجه به سیگنال های ارسالی از وین این وضعیت فعلا تا نتیجه نهایی مذاکرات وین دنبال شود. قیمت سکه  و طلا در همان محدوده های قبلی دنبال شد. قیمت اونس جهانی طلا اما با تحرکات مثبت در عدد 1923 دلار ایستاد.

بازار سهام | حرکت احتمالی شاخص ها در بورس

در بازار سهام حرکت شاخص ها فعلا روبه جلوست. با افزایش ارزش معاملات خُرد، شاهد شکل گیری نشانه های رونق در معاملات هستیم. صف های خرید نسبت به صف های فروش از برتری نسبی بهره میبرند. به نظر می رسد در صورتی که روز چهارشنبه هم همان الگوی روز سه شنبه معامله گران دنبال شود، چه بسا که شاخص ها مسیر روبه جلو را در همان نیمه دوم کانال 1.4 میلیون در سطح جدید فعلی دنبال کنند. عامل تعیین کننده بازار به موقعیت خریداران در روزهای آینده بر می گردد.

بازار خودرو | واردات خودرو منتفی شد؟

در بازار خودرو، قیمت ها دوباره در دومین روز متوالی مسیر رشدی را در پیش گرفتند. در حال حاضر بازار اگرچه از رفتار دلار در بازار ارز الگوبرداری می کند اما منتظر نتایج نهایی از مذاکرات احیای برجام وین است. در تازه ترین رویدادها از دیروز فروش فوق العاده ایران خودرو آغاز شد و از امروز هم فروش فوق العاده سایپا آغاز می شود. رویداد مهم دیگر که هنوز حاشیه ها نسبت به آن پُررنگ است، موضوع واردات خودروست که در تازه ترین اظهارنظرها، یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفته با نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام، واردات خودرو منتفی شده است.

بازار مسکن | تحرکات دنباله دار قیمت مسکن

تازه ترین رویدادها در بازار مسکن به گزارش جدید بانک مرکزی درباره تحولات بازار مسکن در اسفند پارسال اختصاص داشت. متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی به ۳۵ میلیون تومان رسید که نسبت به ماه قبل ۶.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. در جزییات گزارش بانک مرکزی آمده است، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران در اسفند ماه، 351.2 میلیون ریال بود که نسبت به بهمن ماه 6.2 درصد افزایش نشان می‌دهد.  این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 16 درصد افزایش داشت. تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در اسفند سال 1400 به حدود 6.8 هزار فقره رسید که نسبت به ماه قبل 19.9 درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل از آن 29.6 درصد افزایش نشان می دهد.

بازار ارز دیجیتال | جهش قیمت در انتظار بیت کوین

در بازار رمز ارزها، بیت کوین با سیگنال منفی به محدوده 45 هزار دلار در معاملات بامداد امروز برگشت. به جز تتر، سایر رمزارزها سیگنال کاهشی دریافت کردند. البته برخی تحلیل ها از نشانه های صعود در بیت کوین خبر داده و مدعی شده اند قیمت بیت کوین با جهش دیگری هم روبه روست. آن‌طور که از داده‌های مربوط به شبکه بیت کوین پیداست، حجم خرید نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران کوچک در هفته‌های اخیر رشد محسوسی داشته است. علاوه‌ بر این، برخی از تحلیلگران هم معتقدند که بیت کوین در آستانه یک جهش صعودی دیگر قرار دارد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

88  −    =  82