نظرسنجی کیتکو او مین ستریت درباره قیمت اونس جهانی | زمان خرید طلا فرا رسید

بیشتر تحلیل گران انتظار دارند قیمت طلا در هفته آتی کاهشی باشد، تحلیل گران تکنیکال بازار بازه 1880 دلار تا 1900 دلار را بازه محتمل برای نوسان طلا عنوان کردند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،در هفته گذشته قیمت طلا 1.7 درصد کاهش پیدا کرد تا به محدوده پایین کانال 1900 دلاری سقوط کند. در هفته آینده سرنوشت قیمت طلا چه خواهد بود؟

کاهش صعودی ها در بازار طلا

بنا به گزارش اکوایران و بر اساس نظر تحلیل گران پیشرفت احتمالی در مذاکرات آتش بس میان روسیه و اوکراین عاملی است که می تواند در هفته آینده سبب کاهش قیمت طلا شود. تازه ترین نظرسنجی سایت کیتکو از تحلیل گران و خرده سرمایه گذاران بازار طلا نشان می دهد، فضای کاهشی در بازار طلا فضای غالب است.

محدوده نوسانی قیمت طلا

در حالی که بیشتر تحلیل گران انتظار دارند قیمت طلا در هفته آتی کاهشی باشد، تحلیل گران تکنیکال بازار بازه 1880 دلار تا 1900 دلار را بازه محتمل برای نوسان طلا عنوان کردند. البته در حال حاضر بسیاری از تحلیل گران قیمت های زیر 1900 دلار فلز زرد را فرصت خرید بلند مدت می دانند.

نظرسنجی کیتکو از قیمت طلا

در نظرسنجی وال استریت این هفته سایت کیتکو که از میان تحلیل گران بازار به عمل می آید 19 نفر شرکت کردند. همانطور که گفته شد فقط پنج کارشناس معادل با 28 درصد باور دارند طلا در هفته آینده صعودی خواهد بود در حالی که 10 نفر معادل با 56 درصد به نزولی بودن قیمت فلز زرد در هفته آینده رای دادند. سه نفر هم نوسان زیادی را برای قیمت طلا در هفته آینده پیش بینی نمی کنند.

در همین حال 60 سرمایه گذار خرد نیز در نظرسنجی مین استریت این سایت شرکت کردند که نتایج نسبت به نظرسنجی قبلی نسبت به قیمت طلا خوشبینانه تر است. 56 درصد از این سرمایه گذاران باور دارند که طلا هفته آینده افزایش قیمت خواهد داشت، 28 درصد گفتند طلا نزولی خواهد بود و 16 درصد هم رای خنثی دادند. با اینکه اکثریت در این نظرسنجی همچنان صعودی نظر می دهند اما مقایسه نظرسنجی مین استریت با هفته های پیش خود حکایت از افت مقدار صعودی ها در بازار دارد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  4  =  5