سهم بانک ها از پرداخت تسهیلات خُرد در بهمن ماه چقدر بوده است؟

در بهمن ماه سال جاری ۹۶ هزار و ۴۶ فقره تسهیلات بدون ضامن به مبلغ ۲۶ هزار و ۹۴۳ میلیارد ریال توسط بانک ها به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از ایرنا، پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن از نهم بهمن ماه در ۱۳ بانک ملت، تجارت، صادرات، ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، صنعت و معدن، توسعه صادرات، پست بانک، رفاه شروع شد.

براساس اطلاعات به دست آمده در بهمن ماه امسال در مجموع ۹۶ هزار و ۴۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۶ هزار و ۹۴۳ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شد.

آمار تسهیلات خرد

بانک سپه با مبلغ ۹,۹۱۱ میلیارد ریال (سهم ۳۷ درصد) بیشترین پرداختی عمدتاً ناشی از تسهیلات متمرکز اداره خدمات نیروهای مسلح و در رتبه دوم و سوم نیز بانک‌های تجارت و رفاه کارگران به ترتیب با مبالغ ۴,۹۰۷ میلیارد ریال و ۳,۹۶۹ میلیارد ریال قرار دارند.

همچنین بانک های توسعه تعاون، مسکن و صنعت و معدن نیز به ترتیب جز آخرین رتبه‌های پرداخت تسهیلات هستند. در نمودار زیر نیز سهم هریک از بانک‌های مذکور، از کل تسهیلات پرداختی در دوره مزبور را نشان می‌دهد.

تسهیلات خرد

بر اساس این گزارش، پس از تاکید رییس جمهوری بر تسهیل پرداخت وام به آحاد جامعه، وزیر اقتصاد از اجرای پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن از نهم آبان ماه در بانک‌های دولتی خبر داد.

تسهیلات خرد بدون ضامن در ۱۳ بانک؛ ملت، تجارت، صادرات، ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، صنعت و معدن، توسعه صادرات، پست بانک، رفاه کارگران، توسعه تعاون و بانک قرض الحسنه مهر ایران اجرا می‌شود.

شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران اجرایی دولتی همچون وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های معتبر بخش خصوصی براساس تشخیص بانک که حقوق افراد به آن واریز می‌شود، کارکنان شرکت‌های خصوصی که حقوقشان در بانک‌های مذکور پرداخت می‌شود مشمول این طرح هستند.

متقاضیان با روش اعتبارسنجی باید رتبه‌های اعتباری A، B و C را از بانک مورد نظر دریافت کنند که این رتبه‌ها براساس شاخص‌های اعلامی بانک مرکزی مشخص می‌شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

21  −    =  20