معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس خبر داد: جدیدترین صندوق سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار از طراحی و ایجاد جدیدترین صندوق سرمایه‌گذاری با عنوان صندوق تضمین اصل مبلغ سرمایه‌گذاری خبر داد.

بازار سرمایه

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه؛ علیرضا ناصرپور معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: حفظ ارزش اصل مبلغ سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سرمایه‌گذاران پس از ورود به بازار سرمایه است از این رو سازمان بورس با هدف تضمین اصل سرمایه سرمایه گذاران اقدام به ایجاد صندوق تضمین کرده است.

وی افزود: پس از بررسی انواع مدل‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری مورد استفاده در دنیا، اقدام به طراحی صندوق سرمایه‌گذاری جدیدی با عنوان صندوق تضمین اصل مبلغ سرمایه‌گذاری کرده است.

ناصرپور تصریح کرد: بیشترین ورود سرمایه‌گذاران جدید به بازار سرمایه در واپسین روزهای روندهای صعودی و پس از رشدهای تصاعدی بوده است، بنابراین، با تغییر روند بازار متحمل زیان تعداد قابل توجهی شدند.

وی اضافه کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار پس از بررسی انواع مدل‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری مورد استفاده در دنیا، اقدام به طراحی صندوق سرمایه‌گذاری جدیدی با عنوان صندوق تضمین اصل مبلغ سرمایه‌گذاری کرده است.

ناصرپور با بیان اینکه این صندوق در دو ساختار متفاوت طراحی شده است، گفت: در این صندوق، رکن ضامن به سایر ارکان صندوق اضافه شده که اصل سرمایه را تضمین خواهد کرد.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، ساختار دیگر این صندوق را تضمین اصل مبلغ سرمایه‌گذاری توسط دارندگان واحدهای ممتاز برشمرد و تصریح کرد: صندوق تضمین با الهام از مدل صندوق سرمایه‌گذاری اهرمی طراحی شده و بنابراین، از مکانیزم تضمین اصل سرمایه درون صندوق برخوردار است. به بیانی دیگر دارندگان واحدهای ممتاز صندوق، اصل سرمایه دارندگان واحدهای عادی صندوق را تضمین می‌کنند.

ناصرپور درباره زمان راه‌اندازی صندوق تضمین در بازار سرمایه گفت: اساسنامه این صندوق در دو ساختار مجزا در هیئت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار نهایی شده است و به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  85  =  91