آیا سرویس پرداخت اعتباری اسنپ جریمه دارد؟

اسنپ مدتی است که سرویس پرداخت اعتباری راه‌اندازی کرده و به کاربران اجازه می‌دهد در طول ماه از خدمات مختلف استفاده کنند و پایان ماه هزینه خدمات دریافتی را پرداخت کنند. اما حالا کاربران می‌گویند اسنپ از کاربران جریمه دیرکرد دریافت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، سرویس جدیدی در اسنپ با نام «سرویس پرداخت اعتباری» اپلیکیشن اسنپ مدتی‌ است که در دسترس کاربران است. این سرویس این امکان را برای مسافران و مخاطبان فراهم کرد که با استفاده از این روش پرداخت، خدمات مورد نیاز را بلافاصله دریافت کنند و مبلغ آن را در پایان ماه بازگردانند.

با وجود این اما تعدادی از مخاطبان و مصرف‌کنندگان خدمات اسنپ، نسبت به جریمه‌ای که این شرکت برای تاخیر در باز پرداخت مبلغ در نظر می‌گیرد، گلایه‌مند هستند. آیا دریافت جریمه دیرکرد قانونی است؟
واکنش برخی از کاربران را در شبکه اجتماعی توییتر به جریمه دیرکرد اسنپ را در ادامه می‌خوانید.

«این اسنپ کجا با ما هماهنگ کرده که با پیشنهاد پرداخت اعتباری هزینه سفرها ما رو مدیون می‌کنه. بعداً اگر در سررسید آن اعتبار اسمی رو نپرداختیم، برای ما جریمه درنظر می‌گیرد؟ کجا با من توافق کردی که الان جریمه میزاری برام؟»

«من سرویس اعتباری اسنپ را فعال کردم و کلا تو یک ماه یه سرویس گرفتم ۲۳ هزار تومن. بعدم یادم رفت پرداخت کنم. امروز دیدم ۱۱۰۰ تومن دیرکرد خورده!»

«سرویس پرداخت اعتباری اسنپ هم بد نیس وقتی به تاریخ سررسید می‌رسیم یه اس‌ام‌اسی چیزی بده که یادمون بیاد بدهکاری رو. اما عمدا اینکارو نمیکنه که بعدش مهلت بگذره و جریمه دیرکرد بگیره.»

«اسنپ مدتیه سرویس اعتباری گذاشته. ‏حالا اگه چند روز از آخر ماه بگذره ‌و تسویه نکنی جریمه دیرکرد میگیره!»

شرط وجه‌التزام پرداخت به‌موقع در سرویس پرداخت اعتباری

پشتیبانی اسنپ در این باره توضیح داد:«جریمه تاخیر «وجه‌التزام پرداخت به‌موقع» است. به این معنی که جریمه برای سود نیست و برای ملزم شدن کاربر به پرداخت به‌موقع است. ‏به همین دلیل ما علاوه بر مهلت پنج روزه بعد از موعد سررسید؛ از روش‌های مختلف به کاربرها یادآوری می‌کنیم تا تسویه حساب‌شان را سروقت انجام بدهند و جریمه نشوند.»

شرط وجه‌التزام یا جریمه دیرکرد در قراردادهای بانکی و دریافت جریمه تأخیر از وام گیرندگانی که در سررسید معین، اقساط خود را نمی‌پردازند، یکی از روش‌های حل مشکل تأخیر بازپرداخت، در نظام بانکی کشور و ضمانت اجرایی تعهدات است.

براسای آمارهای اسنپ، در حال حاضر سرویس پرداخت اعتباری اسنپ برای بیش از یک و نیم میلیون نفر از کاربران این اپلیکیشن فعال است. کاربران با اعتبار مشخصی که در ایتدای ماه به آن‌ها تخصیص می‌دهند، می‌توانند از خدمات مختلف اسنپ استفاده و هزینه‌ آن را آخر همان ماه پرداخت کنند.

 

تجارت نیوز

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
  1. اشكان می گوید

    سلام ، ميخواستم ب كسايي كه از اين سرويس استفاده ميكنند اخطار بدم كه اسنپ پي كلاهبردار هستش ، حواستون باشه ، من داخل اسنپ فود با اين سرويس غذا سفارش دادم و لغو شد و مجبور شدم سفارش مجدد بدم ،مبلغ سفارش لغو شده از صورت حسابم كم نشده ولي اسنپ ميگه برگردونديم به حسابتون اون مبلغو در صورتي كه همچنان داخل صورتحساب هست و بايد پرداخت بشه و مبلغ اون سفارش لغو شده رو هيچوقت به حسابم برنگردونده حساب كنين از چند درصد از چند ميليون استفاده كننده اينطور كلاهبرداري كنند چه پولي به جيب ميزنند واقعا متاسفم براي اينكه يه قانون توي كشور نيست جلوي كلاهبرداري هاي اينچنيني رو بگيره ، حتا انقدر وقيح هستند پيام اخطارم ميفرستند پرداخت نكنين صورتحسابتون رو اقدام قانوني انجام ميديم ، ولي من پرداخت نميكنم صورتحسابم تا تكليف اين مشكل مشخص نشه ، خواستم اينجا بگم كه بقيه كاربرا حواسشون باشه به اين كلاهبرداري اسنپ پي

  2. رضا می گوید

    یک ماه پیش بعد از پرداخت هزینه اسنپ از سرویس اعتباری به فاصله چند دقیقه بعد کیف پول اسنپم رو شارژ کردم با این فرض که اسنپ خودش مبلغ کسر شده از اعتبار رو از کیف پول تسویه میکنه. امروز پیامک اومده چرا تسویه نکردین دیرکرد میزنیم و… به پشتیبانی میگم خب چرا از کیف پول کسر نمیکنین؟ میگه امکانپذیر نیست! فقط باید از درگاه بانکی بدهی تون رو تسویه کنی! توجه کردین! من یک ماه پیش هزینه اسنپ رو توی کیف پولم شارژ کردم ولی اسنپ میگه اون قبول نیست. بدهی اعتباری رو از جیب مبارک مجددا پرداخت کنید. منم گفتم این باگ نرم افزاری رو اول مرتفع کنید بعد دم از مشتری مداری بزنید.

ارسال یک پاسخ

30  ⁄  10  =