بزرگترین پلتفرم NFT دسترسی کاربران ایرانی را قطع کرد

همزمان با افزایش فشار بر صرافی‌های دیجیتال برجسته مانند کوین‌بیس، کراکن و بایننس برای محدود کردن دسترسی به پلتفرم‌های خود برای تمامی کاربران روسی، بزرگ‌ترین پلتفرم توکن‌های غیرمثلی (NFT) هم امروز دسترسی کاربران ایرانی به پلتفرمش را قطع کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، وب‌سایت فوربز، امروز، OpenSea، بزرگ‌ترین بازار NFT جهان که در ژانویه شاهد حجم معاملاتی به ارزش ۵ میلیارد دلار بود و اخیرا به ارزش ۱۳.۳ میلیارد دلاری دست یافته، طبق گزارش‌ها، دسترسی کاربران ایرانی را از پلتفرم خود قطع کرده است. بسیاری از معامله‌گران مضطرب در توییتر از اقدامات اعلام نشده، این پلتفرم ابراز خشم کردند.

هنوز Opensea در این خصوص بیانیه‌ای صادر نکرده است و هنوز مشخص نیست که آیا چنین حرکتی ارتباطی با موضوع اوکراین دارد یا خیر.

علاوه بر این، Infura، ابزار توسعه‌دهنده‌ای که برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز مانند پلتفرم‌های تجاری و بازی‌ها استفاده می‌شود، دسترسی خود را در ونزوئلا محدود کرده است. این امر باعث شده است متاماسک، یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌ها و ابزارهای رابط در دسترس کاربران برای تعامل با چنین برنامه‌هایی غیر قابل استفاده باشد.

 

منبع: همشهری آنلاین

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

12  −    =  10