پرداخت بیش از ۱۰۰ هزار فقره وام بدون ضامن از بهمن ماه تاکنون

معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: پیرو تاکید رییس جمهور و دستور وزیر اقتصاد درباره پرداخت تسهیلات خرد به مردم، از بهمن ماه امسال تاکنون بانک‌های کشور بیش از ۱۰۰ هزار فقره وام خرد با شرایط آسان به متقاضیان پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، ذبیح الله سلمانی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر اقتصاد و امور دارایی در حاشیه سفر یکروزه خود به قزوین در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، گفت: این تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بوده و بدون ضامن به افرادی، چون کارکنان دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های مختلف و بازنشستگان پرداخت شده است.

سلمانی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست تسهیل در شرایط پرداخت وام به افراد جامعه مقرر شد شاغلان و افراد حقوق بگیر از مجموعه‌های دولتی و بازنشستگان با رده اعتباری (الف و ب) بتوانند از همان بانکی که حقوق خود را دریافت می‌کنند تا سقف ۵۰ میلیون تومان با تایید ذیحسابی و نامه کسر از حقوق و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با پرداخت یک فقره چک یا سفته تسهیلات دریافت نمایند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر اقتصاد و امور دارایی تصریح کرد: در مرحله دوم پرداخت تسهیلات با شرایط آسان برای شاغلان بخش خصوصی که از رده اعتباری مناسب برخوردار باشند و بدهی به سیستم بانکی نداشته باشند نیز هدفگذاری شده است.

سلمانی تأکید کرد: با مدیران بانک‌هایی که از بخشنامه‌ها و دستور‌های وزرات اقتصاد پیرامون ارایه تسهیلات خرد با شرایط آسان استنکاف کنند برخورد می‌شود و سیستم‌های نظارتی بانک ها، بانک مرکزی و وزرات اقتصاد در این رابطه فعال شده و تاکنون چندین مدیر بانک نیز به این دلیل از سمت خود برکنار شده اند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

92  ⁄    =  23