متا از احتمال تعطیلی فیسبوک و اینستاگرام در اتحادیه اروپا خبر داد

طبق گزارش جدیدی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه شده، متا پیشنهاد کرده که اگر این شرکت نتواند از قوانین جدید اتحادیه اروپا پیروی کند، به راحتی فعالیت‌های فیسبوک و اینستاگرام را در این منطقه متوقف می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، قانون جدید اتحادیه اروپا از شرکت‌هایی که اطلاعات کاربران این اتحادیه را جمع‌آوری می‌کنند، می‌خواهد داده‌ها را در سرورهای اروپایی نگهداری و پردازش کنند.

این موضوع در حالی است که دیتای کاربران فیسبوک و اینستاگرام در سرورهای آمریکایی و اروپایی پردازش می‌شود و این موضوع برای تبلیغات و نحوه کسب‌وکار متا حیاتی است.

همین موضوع باعث شده که متا احتمال تعطیلی فیسبوک و اینستاگرام در اتحادیه اروپا را مطرح کند.

طبق گزارش جدیدی که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه شده، متا پیشنهاد می‌کند که اگر این شرکت نتواند از قوانین جدید اتحادیه اروپا پیروی کند، به راحتی فعالیت‌های فیسبوک و اینستاگرام را در این منطقه متوقف می‌کند.

قانون اروپا به کسب‌وکارها صدمه می‌زند

«نیک کلگ»، معاون ریاست امور جهانی متا می‌گوید چنین کاری برای بسیاری از کسب‌وکارها در اتحادیه اروپا که به سرویس‌ها و تبلیغات متا وابسته هستند، زیان‌بار خواهد بود:

«در حالی که سیاست‌گذاران در حال کار برای رسیدن به یک راه‌حل بلندمدت و پایدار هستند، از رگولاتورها می‌خواهیم که رویکردی متناسب و عملی را در پیش بگیرند که حداقل اختلال به عملکرد هزاران کسب‌وکار مانند فیسبوک که با حسن نیت به این مکانیزم‌ها برای انتقال داده‌ها با روشی امن وابسته هستند، وارد شود.»

در حالی متا از امکان تعطیلی فیسبوک و اینستاگرام در اتحادیه اروپا خبر داده که این شرکت وضعیت خوبی ندارد.

چند روز پیش این کمپانی گزارش مالی فصل چهارم 2021 خود را منتشر کرد که منجر به سقوط 25 درصدی ارزش سهامش شد و بیش از 200 میلیارد دلار از ارزش بازار آن کاسته شد.

این سقوط همچنین باعث شد مدیرعاملش، مارک زاکربرگ هم در یک روز نزدیک به 30 میلیارد دلار سرمایه از دست بدهد.

با توجه به این موارد، بنظر نمی‌رسد متا بتواند اتحادیه اروپا را تهدید کند و تنها می‌خواهد موضعش در گفتگوهای احتمالی با اتحادیه اروپا را تقویت کند، هرچند شاید در ظاهر رویکردش شبیه به تهدید باشد.

متا می‌خواهد مانند گذشته، اطلاعات کاربران اروپایی را در سرورهای آمریکایی و اروپایی نگهداری و پردازش کند.

 

منبع: دیجیاتو

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

28  ⁄    =  4