فرایند پرداخت تسهیلات بدون ضامن به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی

مدیرعامل بانک رفاه کارگران فرایند پرداخت تسهیلات بدون ضامن به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،دکتر اسماعیل للـه‌گانی با بیان اینکه در راستای دستورات جناب آقای دکتر رئیسی رئیس جمهور محترم به مدیران عامل بانک‌ها و تاکیدات وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در خصوص تسهیل در پرداخت تسهیلات خرد، پرداخت این تسهیلات به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی آغاز شده است، افزود: فرایند پرداخت این تسهیلات کاملا مکانیزه و به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و نیازی به حضور بازنشستگان معزز سازمان تامین اجتماعی در شعب بانک رفاه نیست.

به گفته وی، این تسهیلات بر اساس اولویت‌های مربوطه و بر مبنای ظرفیت‌های بانک رفاه کارگران پرداخت می‌شود.

دکتر للـه‌گانی از راه‌اندازی سامانه الکترونیکی ثبت درخواست تسهیلات بازنشستگان خبر داد و گفت: این سامانه در مشارکت با کانون‌های بازنشستگی، سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران ایجاد شده است و فرایند پرداخت تسهیلات از طریق آن اجرایی می‌شود.

وی افزود: بازنشستگان معزز سازمان تامین اجتماعی به منظور بهره‌برداری از تسهیلات بانک رفاه کارگران باید به کانون بازنشستگی متبوع مراجعه و از طریق کانون نسبت به ثبت درخواست تسهیلات خود اقدام کنند.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران ادامه داد: درخواست تسهیلات بازنشستگان از طریق سامانه مذکور برای بانک رفاه ارسال و به دنبال آن تعهدات کسر اقساط نیز از همین طریق توسط سازمان تامین اجتماعی دراختیار بانک قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در نهایت نیز بانک رفاه کارگران بر اساس سهمیه هر کانون نسبت به پرداخت تسهیلات بدون ضامن و بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضی به شعب، اقدام می‌کند.

دکتر للـه‌گانی با بیان اینکه، هفته گذشته “بخشنامه تسهیل پرداخت تسهیلات خرد” به تمامی شعب بانک ابلاغ شد، خاطرنشان ساخت: در نشست‌هم‌اندیشی مدیران صف و ستاد بانک رفاه نیز که چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته پیش برگزار شد، این بخشنامه تشریح و مدیران صف کاملا با نحوه اجرای آن آشنا شدند.
وی تاکید کرد: بر پرداخت تسهیلات خرد با راحت‌ترین و آسان‌ترین روش ممکن در قالب بخشنامه مذکور تاکید داریم و بازرسان و حوزه نظارتی بانک رفاه عملکرد شعب را در این زمینه به صورت روزانه رصد می‌کنند. 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

38  −  36  =