یارانه جدید به دی ماه هم نرسید

با اینکه گفته می‌شد یارانه جدید همراه با یارانه معیشتی پرداخت خواهد شد ولی در موعد واریز مشخص شد که خبری از این یارانه نیست، ولی این مساله مطرح بود که احتمالا تا آخرماه بررسی و پرداخت صورت گیرد که اکنون در آستانه پرداخت یارانه نقدی ۴۵‌هزار و ۵۰۰ تومانی هم اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد پرداخت محدود به همان مبلغ نقدی است و یارانه جدید پرداخت نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از سال ۱۳۸۹ تاکنون، سال‌هاست که در بیستم هر ماه یارانه نقدی ۴۵‌هزار و ۵۰۰ تومانی به حساب‌میلیون‌‌‌ها ایرانی واریز می‌شود که تعدادشان به ۷۸‌میلیون نفر در ماه می‌رسد.

از آبان ۱۳۹۸ نیز با افزایش قیمت بنزین یارانه جدیدی تحت عنوان کمک معیشتی به چرخه یارانه‌‌‌ای ایران وارد شد و در دهم هر ماه مبلغ متفاوتی بنا به تعداد خانوار پرداخت می‌شود.

اما در چند ماه اخیر که دولت بر برنامه خود برای اصلاح وضعیت یارانه‌‌‌های پنهان تاکید داشته و ماجرای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مطرح است، از سوی چند مرجع دولتی اعلام شد که یارانه جدیدی در ازای این حذف ارزی به صورت نقدی پرداخت خواهد شد.

میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه گفته بود که حمایت نقدی بین ۹۰ تا حدود ۱۲۰‌هزار تومان است و پورمحمدی، معاون وی نیز بر پرداخت نقدی در جریان حذف ارز ۴۲۰۰ تاکید کرده بود. ‌‌‌

اواخر آذرماه رضایی معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری از پرداخت یارانه نقدی در اوایل دی ماه خبر داد و گفت که مبلغ یارانه تا دو برابر رشد می‌کند اما ظاهرا زمان را مناسب اعلام نکرده بود و در ادامه خاندوزی وزیر اقتصاد، یارانه را رد نکرد ولی زمان آن را هم تایید نکرد.

پیگیری‌‌‌ها نشان داده بود که دولت در نظر دارد یارانه جدید را بین ۹۰ تا ۱۲۶‌هزار تومان بین یارانه بگیران معیشتی که حدود ۶۰‌میلیون نفر هستند پرداخت کند که برای ۳۰‌میلیون نفر رقم ۹۰‌هزار تومان و ۳۰‌میلیون نفر دیگر ۱۲۶‌هزار تومان است.

با این حال گفته می‌شد یارانه جدید همراه با یارانه معیشتی پرداخت خواهد شد ولی در موعد واریز مشخص شد که خبری از این یارانه نیست، ولی این مساله مطرح بود که احتمالا تا آخرماه بررسی و پرداخت صورت گیرد که اکنون در آستانه پرداخت یارانه نقدی ۴۵‌هزار و ۵۰۰ تومانی هم اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد پرداخت محدود به همان مبلغ نقدی است و یارانه جدید پرداخت نمی‌شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

14  −    =  10