پیش بینی بازار سهام ۱۹ دی ۱۴۰۰

2 سیگنال مهم به بورس /شاخص تغییر جهت می دهد؟

بورس بازان قصد دارند در روز یکشنبه 19 دی ماه 1400 جهت شاخص را دوباره به کانال صعودی برگردانند، آیا می توانند؟

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بازار سهام در روز شنبه دوباره تغییر جهت داد و معاملات بورس در روند ثابتی دنبال شد. در این روز شاخص های عملکردی بازار سهام به نفع فروشندگان دنبال شد.

همچنان چالش اصلی برای بازار سهام، پایین بودن ارزش معاملات خُرد است که در زیر 3 هزار میلیارد تومان دنبال و پیگیری می شود.

از شدت خروج پول حقیقی ها از بورس کاسته شد

در این میان از شدت خروجی پول حقیقی ها البته در معاملات روز شنبه کاسته شد اما تداوم این وضعیت روی بی اثر کردن فشار سمت تقاضا و غیرفعال باقی ماندن حقیقی ها در بازار سهام تاثیر عمده داشته است.

همسو با شاخص های عملکردی بازار سهام که فعلاً به نفع فروشندگان دنبال می شود، سیگنال های امیدوارکننده به بازار سهام در تغییر جهت بازار نقش عمده دارند. به نظر می رسد نوسان محدود بازار سهام با توجه به شرایط انتظار بخشی از معامله گران می‌تواند دنباله دار باشد.

نظرسنجی : سیگنال ها به بورس

تازه ترین نظرسنجی هم نشان می دهد که معاملات بازار سهام در رنج معاملاتی فعلی همچنان با نوسان محدود دنبال می شود. شاخص فعلاً در محدوده کانالی 1.3 میلیون واحد دنبال می شود و در شرایط فعلی نیز با توجه به امیدواری نسبت به دورنمای مذاکرات برجامی وین احتمالاً تغییری در حرکت شاخص اتفاق نیفتد و تنها از باب اینکه جهت شاخص های بورس عوض شود، توان خریداران و فروشندگان می تواند روی روند دادوستدهای بازار سهام اثرگذار باشد.

در کنار تغییرات شاخص کل بورس که مثبت و جهت آن صعودی ارزیابی می شود، انتظار می رود همچنان تغییرات شاخص محدود ارزیابی شود. با این وصف خریداران همچنان مُردَدند و فروشندگان نیز در این موقعیت کنونی متاثر از رفتار خریداران، شاخص های را تحت تاثیر قرار می دهند.

سیگنال تصمیمات بودجه ای دولت به بورس

در روزی که بازارهای جهانی تعطیل و بازار از ناحیه سهم های کامودیتی محور اثری نمی پذیرد، سیاست ها و تصمیمات اقتصادی دولت که مهمترین رویداد آن، بررسی لایحه بودجه 1401 در مجلس (یکشنبه 19 دی با حضور رئیس جمهور) است، می تواند به بازار سیگنال دهد. هر چند که ورود دوباره نرخ سود بین بانکی به کانال 20 درصدی (2.58 درصد) و سیر روند کاهشی می تواند به بورس بازان سیگنال مثبتی بدهد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

10  +    =  19