راه‌اندازی سامانه پل، اقدامی مهم در اکوسیستم پرداخت و بانکداری ایران

نشریه بین‌المللی سنترال بانک عنوان کرد:

نشریه بین‌المللی Central bank در شماره اخیر خود به اعلان خبری در خصوص سامانه پل نیز پرداخته و به نقل از معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی ایران ، راه‌اندازی پرداخت‌های لحظه‌ای در ماه دسامبر را اقدام مهمی در اکوسیستم پرداخت و بانکداری ایران برشمرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، نشریه بین‌المللی “Central bank ; payment news” در شماره نوامبر خود با ارائه گزارشی از فعالیت‌های بانک مرکزی ایران در حوزه فناوری های نوین، با اعلام اینکه ایران همچنان بر امکان ارائه پول دیجیتال بانک مرکزی تاکید دارد، به نقل از رییس کل بانک مرکزی نوشت: «پایلوت ریال دیجیتال بانک مرکزی پس از تایید شورای پول و اعتبار راه‌اندازی می‌شود».

این نشریه همچنین با اشاره به اظهارات رییس کل پیشین بانک مرکزی در خصوص راه‌اندازی پول دیجیتال، عنوان داشت: بررسی سوابق و اظهارات مدیران پیشین در بانک مرکزی ایران حکایت از این دارد که مقدمات کارشناسی در مورد پول دیجیتال بانک مرکزی ایران در شرف تکمیل است و به زودی راهبرد اجرایی و برنامه راه‌اندازی آزمایشی آن ارائه خواهد شد.

نشریه بین المللی central bank همچنین به اعلان خبری در خصوص سامانه پل نیز پرداخته و به نقل از معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی ایران، راه‌اندازی پرداخت‌های لحظه‌ای در ماه دسامبر را اقدام مهمی در اکوسیستم پرداخت و بانکداری ایران برشمرده است.

همچنین تاکید شده که این سامانه هم اکنون پس از انجام آزمایشات نهائی به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

این نشریه در گزارش خود می افزاید: سامانه جدید پرداخت لحظه ای (پل) به دنبال هماهنگی‌های گسترده با بازیگران بخش مالی و بانکی در ایران توسعه یافته و امکان پرداخت‌های ۲۴ ساعت در طی هفت روز هفته را فراهم می‌کند.

 

منبع: ایبنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  3  =  6