هشدار وزیر کار به افزایش نرخ بیکاری

ایبنا – وزیر کار و امور اجتماعی هشدار داد: اگر سالانه یک میلیون و 200 هزار اشتغال ساماندهی نشود 4 درصد نرخ بیکاری افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

سید محمد جهرمی در گفتگو با مهر راه اندازی بنگاههای کوچک زود بازده در دولت نهم را استفاده از تجربیات کشورهای دیگر و ایران در سنوات گذشته اعلام کرد و گفت: با توجه به گستردگی ارتباطات و فناوریهای نوین و توجه به کاهش قیمت و افزایش کیفیت در تولیدات ، ما باید به سوی راه اندازی بنگاههای کوچک زودبازده و اثربخشی آنها حرکت کنیم.

وزیر کار و اموراجتماعی مشارکت بیش از 320 دستگاه را در طرح بنگاههای زودبازده برشمرد و اظهار داشت: با توجه به ایجاد 900 هزار اشتغال در پایان سال 86 امید به سرمایه گذاری در طرحهای زودبازده بیشتر شده است.

جهرمی اختصاص منابع بانکی و تسهیلات به طرحهای خوداشتغالی را 9.6 درصد از کل اعتبارات عنوان کرد و افزود: با توجه به تجربیات گذشته خوداشتغالی فقط در اختیار کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارد که آمارها نشان از مثبت بودن حرکت دارد.

وی حل مشکلات تولید و حمایت از آن را برای کاهش تورم و رکود احتمالی موثر دانست و تاکید کرد پرداخت تسهیلات طرحهای زودبازده و تکمیل واحدهای نیمه کاره باعث ایجاد و حفظ اشتغال می شود.

وزیرکار و امور اجتماعی توزیع عادلانه منابع را یکی از اهداف طرحهای زودبازده دانست و خاطرنشان کرد: در این طرح به مناطق محروم ، شهرستانها و روستاها توجه ویژه شده است.

جهرمی پرداخت 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات در سال جاری توسط بانکها به طرحهای زودبازده را باعث ساماندهی بیش از یک میلیون اشتغال اعلام کرد و افزود: گرایش در پرداخت تسهیلات ، سرمایه در گردش و اجرای طرحهای نیمه کاره است.

وی به بازپرداخت بخشی از تسهیلات پرداخت شده به بنگاههای زودبازده در سال 85 اشاره کرد و گفت: اگر سالانه یک میلیون و دویست هزار اشتغال ساماندهی نشود 4 درصد نرخ بیکاری افزایش می یابد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

96  ⁄  12  =