انتقاد مدیر عامل بیمه توسعه از زیاندهی بیمه شخص ثالث

مدیر عامل بیمه توسعه در مراسم افتتاح بیست و پنجمین شعبه این شرکت بیمه‌ای، گفت: شرکت‌های بیمه در رشته شخص ثالث زیان می‌دهد ولی این زیان باید جبران شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک روابط عمومی بیمه توسعه اعلام کرد: بیست و پنجمین شعبه بیمه توسعه در منطقه آزاد تجاری کیش با حضور ریاست پژوهشکده بیمه مرکزی، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره بیمه توسعه، مدیران ارشد بیمه مرکزی و منطقه آزاد کیش، معاونین و روسای شعب بیمه توسعه گشایش یافت

 
مدیرعامل بیمه توسعه در مراسم افتتاح این شعبه با اشاره به اینکه این شرکت، 3 شعبه آماده در سراسر کشور مشغول به فعالیت دارد اظهار داشت: بیمه توسعه یکی از چهار شرکت خصوصی است که به صورت رسمی از اوایل سال 82 کار خود را آغاز کرد و در هفتمین سال حضور، در سراسر نقاط ایران نمایندگی و شعبه فعال داریم و امسال جشن سراسری شدن بیمه توسعه را برگزار خواهیم کرد.


قدرت‌اله اسدی به بیش از 1500 نمایندگی فعال بیمه توسعه در کشور اشاره کرده و اظهار داشت: همه فعالان حوزه بیمه شاهدند که بیمه توسعه در یکی، دو سال اخیر گام‌های بلندی را برداشته است، حدود پنج سال پیش کسب 100 میلیارد تومان پرتفوی برای بیمه توسعه را غیرممکن می‌دانستند اما امروز این پرتفوی محقق شده است.


وی افزود: برنامه ما این است تا به پرتفوی هزار میلیارد تومانی برسیم و برای رسیدن به این هدف تا پایان سال 88 زیرساخت‌های جذب این پرتفوی را تکمیل کردیم و از سال آینده برای کسب پرتفوی هزار میلیارد تومانی ورود بازار بیمه‌ای کشور می‌شویم.
مدیرعامل بیمه توسعه با اشاره به بیمه شخص ثالث خاطرنشان کرد: سالهاست همه در صنعت بیمه می‌گویند بیمه سود ندارد و همه معتقدند که بیمه ثالث ضررده است اما متاسفانه مواجهیم با اینکه در این رشته باید 10درصد به سازمان‌های مختلف پرداخت شود ولی پرسش این است که زیان شرکت‌های بیمه در ثالث را چه کسی بر عهده می‌گیرد.


اسدی حضور بیمه توسعه در کیش را به علت زنده بودن اقتصاد در کیش عنوان کرده و اظهار داشت: حرکت پویای اقتصادی در کیش مشهود است و چون بیمه توسعه همواره به تمایز خود با سایر شرکت‌های بیمه توجه دارد در کیش با هدف فروش بیمه کیفیت ساختمان حضور یافته است.
وی با اشاره به اینکه بیمه توسعه مبتکر بیمه کیفیت ساختمان است ادامه داد: صنعت بیمه در بیمه‌نامه کیفیت ساختمان رسالت ویژه‌ای دارد و بیمه توسعه به عنوان دارنده دانش فنی این بیمه‌نامه به واسطه سهامداران این شرکت که عمده آنها در صنعت ساختمان فعال هستند و با توجه به مسئولان منطقه آزاد کیش امیدوار است این بیمه‌نامه را به صورت اجباری در کیش اجرا نماید.
مدیرعامل بیمه توسعه اهمیت بیمه کیفیت ساختمان را اینگونه بیان کرد: این بیمه یک بیمه‌نامه صرف نیست بلکه ضامن کیفیت ساختمان است و تنها بیمه‌نامه‌ای است که با نظارت از ابتدا تا انتها و در طول مدت بیمه همراه است.
وی از بیمه مرکزی خواست در جهت فرهنگ‌سازی بیمه تلاش بیشتری نماید و افزود: ضریب نفوذ بیمه در ایران 3/1 درصد است که نیاز دارد بیمه مرکزی با اقدامات تبلیغی نسبت به فرهنگ‌سازی بیمه اهتمام بیشتری نشان دهد

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  1  =  4