دلار، قیمت مصالح ساختمانی را بالا برد

رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان این نکته که قیمت ارز تاثیر خود را در بازار مسکن داشته است، گفت: تاکنون آماری از میزان افزایش قیمت ها در این بخش گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از مهر، علی اکبر آقایی با اشاره به افزایش قیمت در برخی از مصالح ساختمانی، افزود: نوسانات بازار ارز به خصوص در بخش مواد اولیه، فولاد و بخش های دیگری مانند تاسیسات واحدهای مسکونی تاثیر زیادی دارد.

وی بابیان این نکته که این نوسانات در مجموع به تولید ضربه می زند، افزود: امیدواریم که بانک مرکزی تدابیری برای ثبات در بازار ارز داشته باشد تا در تولید مسکن هم با آثار منفی روبه رو نباشیم.

رییس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: تاکنون آماری از میزان افزایش قیمت ها گزارش نشده است، زیرا گزارش ها باید در طول دوره 6 ماهه تا یک ساله باشد اما آنچه که مشخص است این است که قیمت ارز، تاثیر خود را در بازار داشته است.

آقایی با اشاره به برگزاری جلسه غیر علنی مجلس درباره نوسانات بازار ارز، اظهار داشت: در این جلسه مطرح شد که ما در کشور محدودیتی در رابطه با جابه جایی پول و طلا نداریم و این یکی از مشکلات اساسی درکشور ما است که در مجلس درپی راهکاری قانونی برای حل این مشکل هستیم.

وی افزود: از آنجا که نوسان در بازار بخش تولید را با مشکلات زیادی مواجه می کند؛ بنابراین دولت باید در جست و جوی راهکاری باشد که بازار ارز را به ثبات برساند؛ در غیر این صورت بازار مسکن هم با مشکلاتی روبه رو خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  8  =  14