۷ مهندس ایرانی ربوده شده در سوریه آزاد شدند

هفت مهندس و کارشناس ایرانی شاغل در نیروگاه در دست ساخت نیروگاه برق جندر سوریه آزاد شدند.

به گزارش مهر، هفت نفر از کارکنان و پرسنل ایرانی شاغل در نیروگاه سیکل ترکیبی "جندر" واقع در منطقه "حمص" سوریه که 29 آذر ماه سالجاری در مسیر محل اقامت استیجاری خود ربوده شده بودند امروز آزاد شدند.

/زائر ایرانی آزاد شده: به سوریه زائر نفرستید

یکی از زائران ایرانی آزاد شده خواستار عدم اعزام زائران کشورمان به سوریه به صورت زمینی تا ایجاد آرامش و امنیت در این کشور شد.

'برات مطلبی' راننده اتوبوسی که به همراه 10 زائر ایرانی در سوریه ربوده شده بود، پنجشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این مطلب گفت: شرایط در سوریه اکنون به گونه ای نیست که زائران با آرامش و امنیت به زیارت عتبات عالیه اعزام شوند.

وی در خصوص چگونگی ربوده شدنش توسط اشرار مسلح اظهارداشت: به هنگام حضور اشرار در اتوبوس من در حال استراحت بودم و همکارم رانندگی اتوبوس را برعهده داشت.

نزدیکی شهر حمص پس از سرو صدای مسافران زمانی که از خواب بیدار شدم به یکباره چهار فرد مسلح را مشاهده کردم که مسافران را از اتوبوس پیاده می کردند.

این افراد مسلح پس از آنکه تمامی وجوه نقد من و دیگران مسافران را گرفتند ، من به همراه 10 مسافر دیگر را به روستایی در یکی از کوهستان ها منتقل کردند و در یک اتاق کوچک اسکان دادند.

در مدت بیش از 10 روزی که در این اتاق محبوس بودیم اشرار مسلح توهین بسیاری به ما کردند و در بدترین وضعیت از ما نگهداری کردند.

وی افزود: افراد مسلح به زبان عربی که هیچ یک از زائران ایرانی با آن آشنا نبودند با یکدیگر صحبت می کردند. در مدتی که ما زندانی این افراد بودیم، اجازه هیچ تماسی به ما داده نشد و غذای ما نان خشکی بود که در اختیارمان قرار می دادند.

مطلبی درباره چگونگی آزادیشان اظهارداشت: پس از 10 ، 11 روز به یک باره از ما خواستند که از اتاق بیرون بیاییم و سپس با عبور از کوه ها ، جنگلها و رودخانه ای ما را به ماموران ژاندارمری شهر حاتای ترکیه تحویل دادند.

وی در ادامه اظهارداشت : ربایندگان در زمانی که قصد داشتند ما را به ماموران ژاندارمری ترکیه تحویل دهند با رابطانی در ارتباط بودند و به یکدیگر خبر می دادند.

وی در باره چگونگی رفتار ماموران ژاندارمری شهر مرزی حاتای ترکیه اظهارداشت : محلی که ما را نگه داشتند بسیار کثیف بود در مدت 48 ساعتی که ما در این محل بودیم هیچگونه تسهیلاتی در اختیار ما گذاشته نشد تا اینکه ما را تحویل کنسول ایران در آنکارا قرار دادند.

مطلبی با ابراز خرسندی از آزاد شدنش اظهارداشت : دوران سختی بود ولی به پایان رسید و از اینکه یک بار دیگر خانواده ام را خواهم دید، خرسندم. 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

1  +  6  =