صالحی: حمایت از سوریه از اولویت های جمهوری اسلامی ایران است

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به روند تحولات منطقه ای و بین المللی و تشدید فشارها علیه جبهه مقاومت ، بر سیاست اصولی و همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت در لبنان و فلسطین تاکید کرد.

صالحی در دیدار با وزیر بهداشت لبنان خاطرنشان کرد: حمایت از دولت و مردم سوریه یکی از اولویتهای جمهوری اسلامی ایران است و ایران ضمن تایید و حمایت از خواست و مطالبات مشروع مردم و اراده دولت سوریه در اجرای اصلاحات، مخالف هرگونه مداخله بیگانگان در امور داخلی این کشور می‌باشد.

به گزارش مهر، دکتر علی حسن خلیل وزیر بهداشت لبنان عصر امروز با دکتر علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص روابط دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

صالحی در این دیدار با اشاره به روند خوب و فزاینده توسعه روابط و همکاریها بین جمهوری اسلامی ایران و دولت لبنان ابراز امیدواری کرد با پیگیری مسئولین ذیربط دو کشور شاهد گسترش همه جانبه این روابط باشیم.
 
وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به روند تحولات منطقه ای و بین المللی و تشدید فشارها علیه جبهه مقاومت ، بر سیاست اصولی و همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مقاومت در لبنان و فلسطین تاکید کرد.
 
صالحی با اشاره به تشدید فشارها علیه دولت و مردم سوریه در شرایط کنونی خاطرنشان کرد : حمایت از دولت و مردم سوریه یکی از اولویتهای جمهوری اسلامی ایران است و ایران ضمن تایید و حمایت از خواست و مطالبات مشروع مردم و اراده دولت سوریه در اجرای اصلاحات، مخالف هرگونه مداخله بیگانگان در امور داخلی این کشور می باشد.
 
وزیر امور خارجه سمت و سوی تحولات در منطقه در نتیجه تحقق اراده و خواست واقعی ملتهای منطقه را موجب تقویت نقش و نفوذ جبهه مقاومت و ایران اسلامی دانست و افزود : به همین دلیل هم شاهد هستیم که در برهه کنونی فشارهای همه جانبه دشمنان تشدید یافته است.
 
علی حسن خلیل وزیر بهداشت لبنان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفرش به ایران و دیدار با مسئولین کشورمان سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را بعنوان نقطه عطف و آغاز دوره جدیدی از تغییر و تحولات در عرصه منطقه ای و بین المللی به وزیر امور خارجه کشورمان تبریک و تهنیت گفت.
 
خلیل با تاکید بر جایگاه و نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه و تاکید قاطع ایشان بر حمایت از مقاومت اشاره کرد و اظهار داشت : بطور قطع بیگانگان و دشمنان منطقه نمی توانند طرح و خواست خود را بر ملتها تحمیل کنند و مردم منطقه می توانند آینده خود را بر اساس اراده و خواست خود بسازند.
 
وزیر بهداشت لبنان همچنین با تقدیر و تشکر از حمایتهای تهران از دولت لبنان در شرایط سخت و دشوار، ابراز امیدواری کرد با تداوم این حمایتها و ایفای نقش موثر ایران شاهد تثبیت ثبات و امنیت و رشد و توسعه همکاریها بین کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی و لبنان باشیم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

79  −    =  70