نتیجه نشست شورای امنیت درباره سوریه

او مدعی شد که تمامی اعضای شورای امنیت از ماموریت کوفی عنان در سوریه حمایت کردند و قرار است تیمی از همکاران کوفی عنان با دولت سوریه همکاری تکنیکی کنند.

اعضای شورای امنیت روز جمعه به وقت محلی در مورد سوریه تشکیل جلسه دادند اما این نشست نیز مانند نشست های پیشین به دلیل اختلاف نظر میان اعضا بی نتیجه پایان یافت.

به گزارش ایرنا ، نشست اعضای شورای امنیت پشت درهای بسته انجام شد و بعد از مذاکرات طولانی به دلیل اختلاف نظر میان اعضا نتیجه ای درپی نداشت.

مارک لیال گرانت نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل و رییس دوره ای شورای امنیت در ماه مارس با حضور در جمع خبرنگاران به تشریح مذاکرات امروز در خصوص آخرین تحولات مربوط به سوریه پرداخت.

لیال گرانت افزود : کوفی عنان نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه از طریق ویدیو کنفرانس در نشست شورای امنیت شرکت کرد و به تشریح نتایج مذاکرات خود با مقام های سوری پرداخت.

رییس دوره ای شورای امنیت گفت : بنا به دلایلی نمی توانم جزییات سخنان وی را بازگو کنم.

او مدعی شد که تمامی اعضای شورای امنیت از ماموریت کوفی عنان در سوریه حمایت کردند و قرار است تیمی از همکاران کوفی عنان با دولت سوریه همکاری تکنیکی کنند.

مارک لیال گرانت درپاسخ به سوال خبرنگاری که از وی پرسید منظور از همکاری تکنیکی چیست، گفت : در این مورد هم نمی توانم به سوال شما پاسخ دهم.

همچنین در ابتدای هفته گذشته نشست شورای امنیت در مورد سوریه با حضور وزرای خارجه پنج کشور عضو دائم برگزار شد که آن نشست هم نتیجه خاصی دربرنداشت.

نمایندگان کشورهای غربی در شورای امنیت می گویند تا زمانی که قطعنامه ای علیه دولت سوریه تصویب نشود به تلاش های خود ادامه خواهند داد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

9  +    =  19