۱۰ صرافی غیر مجاز تعطیل می شوند

معاون نظارتی بانک مرکزی :

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: حدود 10 صرافی غیر مجاز وجود دارد که اتحادیه طلا و جواهر به آنها مجوز داده که با هماهنگی‌های صورت گرفته تعطیل خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ابراهیم درویشی درخصوص وجود صرافی‌های غیر مجاز در کشور و برنامه این بانک برای ساماندهی آنها به فارس اظهارداشت: حدود 10 صرافی غیر مجاز در حال فعالیت هستند که تنها اتحادیه طلا و جواهر به آنها مجوز داده بود و به همین دلیل به این اتحادیه اعلام کردیم این صرافی‌ها باید تعطیل شوند.

وی ادامه داد: البته اگر دلال‌های کنار خیابان و بازار را حساب کنیم شاید تعداد صرافی‌های غیر مجاز 10 برابر صرافی‌های مجاز باشد اما به طور مشخص 620 صرافی مجاز وجود دارد که به سیستم سنا متصل هستند.

معاون نظارتی بانک مرکزی تاکید کرد: حدود 10 صرافی غیر مجاز که اتحادیه طلا و جواهر به آنها مجوز داده وجود دارد که براساس توافق با اتحادیه و مصوبه ستاد ساماندهی بازار ارز به ریاست معاون اول رئیس جمهور مقرر شد که این صرافی‌ها جمع‌آوری شوند.

درویشی در مورد نرخ‌های متفاوت صرافی‌ها گفت:‌ با توجه به اینکه میزان خرید و فروش در سیستم سنا ثبت می‌شود میزان سود دریافتی صرافان بالاتر از نرخ تعیین شده کانون صرافان نیست و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و هر کسی که مجوز دارد معاملات خود را در سیستم سنا ثبت می‌کند.

وی با تایکد بر اینکه هم‌اکنون همه 620 صرافی مجاز اطلاعات خود را در سیستم وارد می‌کنند، گفت: تمام خرید و فروش‌ها در حال حاضر در سیستم سنا ثبت می‌شود و قیمت کارمزدی که کانون صرافان تعیین کرده است رعایت می‌شود.

رئیس کانون صرافان به فارس گفته بود که حدود 600 صرافی مجاز در کشور وجود دارد و 10 برابر آن صرافی غیر مجاز در حال فعالیت است که یا باید برای دریافت مجوز اقدام کنند و یا اینکه تعطیل شوند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  2  =  1