فوت ۶۰ نفر در خراسان رضوی بر اثر ایدز

رییس مرکز بهداشت خراسان رضوی گفت: در حال حاضر 500 بیمار مبتلا به ایدز در استان تحت پوشش ما قرار دارند.

 دکتر رضا سعیدی در گفت‌وگو با بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، با اشاره به جلسه‌ای که مرکز بهداشت استان با نماینده صندوق جهانی داشته‌اند، عنوان کرد: 500 نفر HIV مثبت در سطح استان داریم و این آمار با توجه به جمعیت و وسعت استان و وضعیت همسایگی ما با کشورهایی همچون افغانستان و موقعیت مهاجرنشین استان، آمار نسبتا قابل قبولی بوده و بحرانی نیست.

وی افزود: البته در همه دنیا آمار واقعی 3 تا 5 برابر آمار ارائه شده است و افرادی به دلایل فرهنگی و اجتماعی شناخته نمی‌شوند، اما با این وجود استان ما پایین‌ترین آمار را از نظر HIV داراست.

سعیدی خاطرنشان کرد: از 500 بیمار مبتلا به ایدز که در استان زندگی می‌کنند، 100 نفر مهاجرت کرده و از استان رفته‌اند و یا فوت کرده‌اند، بقیه نیز در باشگاه مثبت و کلینیک مثلثی ما عضو هستند و خدمات رایگان از جمله دارو، مشاوره و جیره غذایی دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه تا به حال در استان بین 50 تا 60 نفر به علت ابتلا به ایدز جان خود را از دست داده‌اند، اظهار داشت: هر ماه 2 یا 3 مورد آمار جدید مبتلا به ایدز در استان داریم که به این ترتیب سالانه 20 تا 40 مورد جدید خواهیم داشت.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

64  ⁄  8  =