ماجرای گم شدن سند باغ قلهک

وزیر امور خارجه در واکنش به انتشار خبر گم شدن سند باغ قلهک گفت: این امور به مراجع ذی‌ربط خودش مربوط است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک صالحی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به سوالی در مورد اخبار منتشر شده در مورد گم شدن سند باغ قلهک اظهار داشت: این امور به من مربوط نمی‌شود.

وی افزود: این امور به مراجع ذیربط خودش مربوط است.

پیش از این عبدالحسین حائری که بیش از 50 سال در کتابخانه مجلس شورای اسلامی کار تصحیح نسخ و متون خطی را برعهده داشته در سخنانی گفته بود: انگلستان باغ قلهک را از دولت ایران اجاره کرده است ولی اعلام کردند که این ملک متعلق به آنهاست در صورتی که این ادعا صحت ندارد.

وی اضافه کرد: من سالها پیگیر سند مالکیت باغ قلهک که در آن ثابت می‌کرد این ملک متعلق به دولت ایران است، بودم اما متاسفانه من هرچه می‌گشتم به پاکتی که می‌دانستم سند داخل آن است، دست نیافتم.

رئیس اسبق کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در کتابخانه مجلس صندوق‌هایی وجود دارد که نسخ خیلی مهمی در آنها نگهداری می‌شود و یکی از چیزهایی که در این صندوق نگهداری می‌شد سند مالکیت باغ سفارت انگلیس بوسیله ایران بود.

وی ادامه داد: در این نکته شکی وجود ندارد که انگلستان در باغ قلهک مستاجر است اما در عین حال باید بگویم که این پاکت پیدا نشده ولی می‌دانم وجود دارد

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

86  −  80  =