بورس ارز از دستور کار خارج شد

نهاوندیان خبر داد:

محمد نهاوندیان با بیان این‌که راه‌اندازی بورس ارز فعلا از دستور کار خارج شده است،گفت:موضوع بورس ارز به شکل قبل در دستورکار نیست و طرح‌های مکملی در دولت مطرح شده که با توجه به افزایش درآمد‌های ارزی نفتی در شهریور نسبت به مرداد‌، امیدواریم این طرح‌ها نهایی شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک رییس اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی ایران، خاطرنشان کرد:با اجرای این طرح‌های مکمل، فعالان اقتصادی می‌توانند به آینده اطمینان بیشتری داشته و نیاز‌های خود را برطرف کنند.

وی که در نشست شورای گفت‌وگو سخن می‌گفت، درباره‌ طرح مکمل توضیح داد:با اجرای این طرح مشکل اصلی محدود‌ شدن عرضه‌ی ارز از سوی بانک مرکزی در بازار ارز از بین می‌رود.

او با بیان این‌که در این طرح نیاز‌های ارزی اولویت‌های هشت‌گانه کالاها (اولویت‌های سوم تا دهم) که پیش از این متوقف شده بود، برطرف می‌شود، گفت: نه تنها بلاتکلیفی برای تولید‌کنندگان به پایان می‌رسد، بلکه نیاز‌های اصلی این گروه‌ها تامین می‌شود.

نهاوندیان خاطرنشان کرد: اجرای بورس ارز مرحله بندی شده و در مرحله‌ مدیریت، بانک مرکزی اقدامات بیشتری انجام می‌دهد و به عرضه‌ی بیشتر ارز در بازار آزاد می‌پردازد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

20  −    =  18