تاخیر در انتقال وجه یا پایان دوران واریز آنی

برخی شهروندان تهرانی اظهار کردند: انتقال وجه در پایانه‌های فروشگاهی با تأخیر دو روزه انجام می‌شود.بانک مرکزی نیز اعلام کرده است این مسئله صحت ندارد. در عین حال منابع آگاه اعلام کردند مشکل از سویچ برخی بانکهاست که از نظر فنی تغییرات لازم را جهت هماهنگی با سوئیچ شاپرک انجام نداده اند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک  برخی صاحبان سوپرمارکت‌ها و کسبه خرد در گفتگو با همشهری می‌گویند: هرچند خرید در پایانه‌های فروشگاهی با تأخیر مواجه نیست ولی واقعیت این است که پس از انجام عملیات خرید و دریافت رسیدی مبنی بر اینکه تراکنش با موفقیت انجام شده است، وقتی به حساب‌های بانکی خود مراجعه می‌کنیم، عملا شاهد عدم‌انتقال وجوه هستیم که این مسئله مشکلاتی را ایجاد کرده است.

صاحب یک سوپرمارکت در شهر تهران با نشان دادن رسید انجام موفق تراکنش از دستگاه پایانه فروش خود می‌گوید: این رسید مربوط به روز چهارشنبه گذشته است اما الان که روز جمعه است هنوز پول به حسابم واریز نشده است. او می‌افزاید: مشکل اینجاست که به جای انتقال آنی پول با تأخیر مواجه هستیم و نمی‌دانیم چه زمانی این پول انتقال پیدا می‌کند.

صاحب یک مغازه لباس فروشی هم نگران از تأخیر در انتقال پول می‌گوید: وقتی خریدار کالایی را می‌خرد و کارت می‌کشد، دیگر دسترسی به او نداریم و باید کسب و کار خود را رها کرده و درصورت عدم‌انتقال وجه به بانک مراجعه کنیم درحالی‌که قبلا مشکلی وجود نداشت و مشخص نیست این وضعیت تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

صندوقدار یکی از رستوران‌ها هم می‌گوید: کاش قبل از ایجاد محدودیت زمانی در انتقال وجوه مسئولان بانک مرکزی اطلاع‌رسانی می‌کردند چرا که بسیاری با احتساب انتقال فوری پول، اقدام به کشیدن چک کرده‌اند و مشخص نیست مسئولیت برگشت خوردن احتمالی چک‌ها و زیر سؤال رفتن اعتبار کسبه با کیست. او می‌افزاید:

صاحب رستوران اعلام کرده تا روشن شدن وضعیت انتقال وجوه، خرید و فروش به‌صورت نقدی انجام شود و حتی الامکان از پذیرش کارت بانکی خودداری کنیم درحالی‌که بسیاری از مردم بی‌اطلاع از این وضعیت اقدام به خرید کالا می‌کنند با این تلقی که پول آن را با کشیدن کارت بانکی پرداخت می‌کنند. خبرنگار ما می‌افزاید: اختلال در وضعیت خرید از طریق پایانه‌های فروشگاهی و تأخیر در انتقال وجوه باعث شده تا مردم دچار سرگردانی شوند؛

به‌ویژه اینکه برخی از شهروندان از بروز برخی اختلال‌ها در دستگاه‌های خودپرداز شبکه بانکی گله‌مند هستند. اختلال در برخی دستگاه‌های خودپرداز در روز پنجشنبه تشدید شده بود به‌نحوی که مشاهدات خبرنگار همشهری نشان می‌دهد که برخی بانک‌ها بدون توجه به حقوق مشتریان، درگذاشتن اسکناس در دستگاه‌های خودپرداز در روزهای آخر هفته کوتاهی می‌کنند و حتی انتقال وجه در عصر روز پنجشنبه گذشته در برخی از این دستگاه‌ها با اختلال همراه بوده است.

یک خانم که از تلاش چندباره برای برداشت وجه از حساب بانکی‌اش کلافه به‌نظر می‌رسد، می‌گوید: رفته‌ام برای فرزندم خرید کرده‌ام اما فروشنده می‌گوید دستگاه کارتخوانش خراب است، آمده‌ام از حساب بانکی‌ام پول بردارم، اما دستگاه خودپرداز اعلام می‌کند که شبکه مشغول است و وقتی خواستم مبلغی از یکی از حساب‌های بانکی‌ام به‌حساب دیگر منتقل کنم، بازهم با مشکل عدم‌انتقال مواجه شدم.

بانک مرکزی: اختلال نداریم

اما بانک مرکزی در واکنش به این انتقادها که از اواسط هفته گذشته شدت گرفته است اعلام کرد:هیچ‌گونه اختلالی در‌ فرایند انتقال وجه کارت به کارت از طریق پایانه‌های مجاز بانکداری الکترونیک رخ نداده و این کار، مطابق روال سابق صورت می‌گیرد. براساس اعلام بانک مرکزی، انتقال وجه کارت به کارت از طریق تمامی پایانه‌های مجاز شامل خودپردازها، شعب بانک‌ها و اینترنت‌بانک‌ها مطابق روال سابق انجام می‌گیرد و هیچ‌گونه تأخیری در انتقال وجه مشاهده نشده است و دارندگان کارت‌های بانکی می‌توانند همانند گذشته با مراجعه به پایانه‌های فوق، وجه را به‌صورت آنی به کارت دیگر منتقل کنند.

بانک مرکزی با اشاره به اینکه اختلالی در تراکنش‌های خرید توسط دستگاه‌های کارتخوان فروشگاه‌ها وجود ندارد، تصریح کرد: واریز وجه منظور شده به‌حساب بانکی فروشندگان در مقاطع مشخص چند ساعته در هر روز به‌صورت تجمعی صورت می‌پذیرد.

بانک مرکزی اعلام می‌دارد: تمامی فروشندگان دارای دستگاه کارتخوان می‌توانند درصورت بروز مشکل با شماره تلفن‌های مندرج روی دستگاه کارتخوان خود تماس گرفته و درصورتی که شرکت مربوطه از پاسخگویی مناسب خودداری کرد ، شکایات خود را جهت پیگیری‌های بعدی، به شماره پیامگیر 29954855بانک مرکزی با ذکر شماره حساب و نام بانک متصل به پایانه اعلام کنند.

مشکلات در انتقال به شاپرک

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک اگر چه انتقال از نظم موجود به فرایند شاپرک از نظر فنی به سادگی انجام نشده و مشکلاتی را در پی داشته است اما بروز مشکلاتی از جمله تاخیر در واریز انی وجوه از سمت سوئیچ شاپرک یا شتاب نبوده بلکه مربوط به سوئیچ برخی بانکها است که طبق زمان بندی خود را با شاپرک جهت انتقال سرویس ها هماهنگ نکرده اند.

البته یکی از محدودیت هایی که در فرایند پرداخت کارتی در کشور به زودی به صورت کامل اعمال خواهد شد پایان دوره واریز آنی وجوه است که البته فعلا فقط با تاخیر های دو ساعته انجام خواهد شد.

 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
بدون نظر
  1. سامان می گوید

    چرا واضح نمی گین که تسویه با پذیرندگان از طریق پایا انجام می شه، من دلیل این همه تلاش برای حذف کردن نام سامانه پایا از فرایند شاپرک رو متوجه نمیشم….

  2. منبع آگاه می گوید

    با توچه به اتفاقات 11 روز گذشته به نظر می رسد که سازوکار و فرآیندهای حاکم بر شاپرک دقیقا مشابه سازوکار و فرآیندی است که در رابطه با جذب موسسه مالی اعتباری کوثر در سال 90 وجود داشت. مشکلات بوجود آمده در آن زمان و توجیهات ارائه شده به مسئولین دقیقا یادآور دلایل و توجیهاتی است که در رابطه با شاپرک می شنویم. موسسه مالی اعتباری کوثر که عاقبت بخیر شد و نجات پبدا کرد اما مردم می مانند و شاپرک کپی برداری شده از سوئیچ ملی! در آینده شاهد خواهیم بود که مانند توجیه مشکلات شتاب ، هنگام بروز مشکل و عدم پاسخگویی شاپرک ، اعلام خواهد شد که مشکل از بانکها است و سوئیچی که بانک بر روی شاپرک بسته است!!

  3. مصطفی می گوید

    ببخشید این منابع آگاه شما که اشکال را از عدم اعمال تغییرات در سوییچ بانکهایی که به شاپرک وصل شده اند ، اعلام فرموده اند ظاهرا فراموش کرده اند که برای اتصال به شاپرک تمامی تستها باید انجام شده باشد و تنها پس از عبور از مراحل مختلف تست اتصال سوییچ، افتخار وصل شدن داده شده است

ارسال یک پاسخ

83  +    =  90