برتری دادن به پرداخت الکترونیک نیازمند ایده‌های جدید

گزارشی از کنفرانس پرداخت‌های الکترونیک در نیجریه:

اوبیگبونا ،رییس بانک مرکزی نیجریه در کنفرانس پرداخت‌های الکترونیک در این کشور گفت: هدف اولیه سیاست‌های عدم استفاده از پول نقد، برتری دادن پرداخت الکترونیک است. در این فرآیند ما به ایده‌های جدیدی نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از تارنمای شاپرک، همراه با گسترش روند استفاده از پایه‌های پرداخت الکترونیک در نیجریه، اوبینا چیما درباره نیاز کشورهای مختلف برای همکاری میان سهامداران می‌نویسد.

بدون شک ظهور فناوری، زندگی را آسان‌تر کرده است. فناوری رشدی غیر قابل پیش بینی در تبادلات مالی آنلاین ایجاد کرده است. یکی از بزرگ‌ترین فناوری‌های نوین در حوزه بانکداری، مالی و تجارت پرداخت‌های الکترونیک است. پرداخت‌های الکترونیک به سیستم‌های فن آوری اشاره می‌کنند که با کمک آن‌ها مشتریان بانک می‌توانند تبادلات مالی الکترونیکی را انجام دهند.

این نوع بانکداری آنلاین که در نیجریه بسیار شناخته شده و مقبول است در مقایسه با دیگر انواع پرداخت مزایای خاصی دارد. به همین دلیل است که کارشناسان و اپراتورهای صنعت پرداخت الکترونیک به نیاز برای برنامه‌ای استراتژیک اشاره کرده‌اند تا سود و مزایای فعالیت‌های اخیر تثبیت شده و از سوی دیگر حرکت کشور به سمت سیستم‌های پرداخت الکترونیک کارآمد را تسریع کنند.

این بخشی از سخنان کارشناسانی بود که در دومین کنفرانس سالانه کمیته روسای صنعت بانکداری آنلاین حضور یافتند. نام این کنفرانس «توسعه ساختارهای کارآمد بازاری: چالش‌ها و چشم انداز سیستم پرداخت نیجریه» بود.

غلبه بر چالش‌های پرداخت الکترونیک

رییس کارکنان سیستم پرداخت در بانک مرکزی نیجریه در این باره می‌گوید: چالش‌های بی شماری در مسیر حرکت کشور از اقتصاد نقدی به پرداخت‌های الکترونیکی وجود دارد؛ دستاوردهای عظیمی در این حوزه وجود دارد؛ به خصوص درباره به‌کارگیری کانال‌های پرداخت الکترونیک مانند خودپردازهای سخنگو، اینترنت بانکینگ، تبادل الکترونیک پول و POS..

به گفته مقامات ارشد بانک نیجریه، دستاوردهایی که تاکنون ثبت شده‌اند محصول همکاری میان سهامداران بوده‌اند که برای تثبیت آن‌ها به همکاری نیاز است.

اوبیگبونا ،رییس بانک مرکزی نیجریه می‌افزاید: هدف اولیه سیاست‌های عدم استفاده از پول نقد، برتری دادن پرداخت الکترونیک است. در این فرآیند ما به ایده‌های جدیدی نیاز داریم.

منبع: www.thisdaylive.com

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ⁄  5  =  2