مردم خودرو نخریدند قیمت‌ها اندکی کاهش یافت

به دنبال بحث کاهش قیمت‌ کارخانه‌ای خودرو و خودداری مردم از خرید این کالا، قیمت خودرو در بازار بین 500هزار تا 2 میلیون تومان کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از فارس بحث‌های مطرح شده در مورد کاهش قیمت مصوب خودروها و دستور رئیس جمهور در این زمینه باعث رکود بازار و افت جزئی 500 هزار تا 2 میلیون تومانی قیمت برخی خودروهای داخلی شد.

به گفته کارشناسان بازار خودرو، فروش خودرو در روزهای پایانی امسال نسبت به همین موقع در سال گذشته حدود 10 درصد کاهش داشته است.

در شرایط فعلی، بسیاری از خریداران خودرو با توجه به کاهش قیمت‌ها از سوی خودروسازان و سازمان حمایت در روزهای آینده، دست نگه داشته و همچنین منتظرند تا بازار، کاهش قیمت بیشتری را تجربه کند.

از سویی، شماری از فروشندگان در روزهای پایانی سال خودروها را با قیمت پایین‌تر از نرخ بازار عرضه می‌کنند که باعث کاهش جزئی قیمت‌ها شده است.

کاهش قیمت خودرو در بازار طی روزهای اخیر برای برخی خودروهای سواری داخلی حدود 500 هزار تا 2 میلیون تومان و برای برخی خودروهای خارجی حدود 2 تا 5 میلیون تومان بوده است.

در حال حاضر هر دستگاه پژو 206 تیپ 6 با قیمت 51 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود که نسبت به هفته گذشته، کاهش یک میلیون تومانی را نشان می‌دهد.

همچنین قیمت پژو 206 صندوق‌دار مدل V8 در بازار با کاهش یک میلیون تومانی به 45 میلیون تومان رسیده است.

در عین حال، قیمت پژو 207 دنده اتوماتیک با افت یک میلیون تومانی طی روزهای اخیر به 56 میلیون تومان رسیده و نوع معمولی این خودرو نیز با کاهش قیمت 1.5 میلیون تومانی، در حال حاضر 51 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

* کاهش قیمت تندر 90

طی روزهای اخیر قیمت تندر 90 مدل E1 ایران خودرو با کاهش 1.5 میلیون تومانی به 30 میلیون تومان رسیده و مدل E2 این خودرو نیز با افت قیمت یک میلیون تومانی، این روزها 34 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در این مدت، افت قیمت رانا در بازار 2 میلیون تومان بوده و قیمت این خودرو به 31.5 میلیون تومان رسیده است. در مورد سمند ال‌ایکس نیز می‌توان به کاهش 500 هزار تومانی قیمت این خودرو در بازار و معامله آن با قیمت 24.5 میلیون تومان اشاره کرد.

قیمت سوزوکی ویتارا نیز طی روزهای اخیر افت 2 میلیون تومانی را تجربه کرده به طوری که این روزها این خودرو 119 میلیون تومان معامله می‌شود.

طی روزهای اخیر، قیمت برخی محصولات سایپا نیز در بازار کاهش جزئی را تجربه کرده که می‌توان به کاهش یک میلیون تومانی قیمت تیبا و عرضه آن با قیمت 20 میلیون تومان و افت 1.5 میلیون تومانی قیمت سایپا 111 مدل SX و فروش آن با قیمت 18 میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

قیمت سایپا 131 مدل SX و سایپا 132 مدل SX نیز با کاهش یک میلیون تومانی به ترتیب به 17 میلیون و 800 هزار تومان و 17 میلیون و 700 هزار تومان رسیده است.

قیمت مگان هم در بازار طی روزهای اخیر با کاهش یک میلیون تومانی، به 81 میلیون تومان رسیده است.

افت قیمت ماکسیما نیز در بازار طی روزهای اخیر حدود 5 میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو 112 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

* کاهش 2 تا 5 میلیون تومانی قیمت خودروهای خارجی

در مورد خودروهای خارجی نیز می‌توان به کاهش قیمت برخی از این نوع خودروها طی روزهای اخیر اشاره کرد. قیمت یاریس هاچ‌بک در این مدت با کاهش 2 میلیون تومانی به 76 میلیون تومان در بازار رسیده است.

در مورد اپتیما هم می‌توان به افت 3 میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن با قیمت 145 میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

طی روزهای اخیر مزدا 3 نیز کاهش 2 میلیون تومانی قیمت را تجربه کرده به طوری که قیمت این خودرو به 120 میلیون تومان رسیده است.

در مورد هیوندایی I30 نیز باید به کاهش 2 میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن با قیمت 88 میلیون تومان در بازار اشاره کرد.

* سراتو گران شد

در مقابل، طی روزهای اخیر قیمت سراتو معمولی افزایش 5 میلیون تومانی را تجربه کرده و در حال حاضر این خودرو در بازار 103 میلیون تومان معامله می‌شود.

این افزایش قیمت در مورد نوع کوپه سراتو 3 میلیون تومان بوده که قیمت این خودرو را به 98 میلیون تومان رسانده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

2  ×    =  4