تعیین نرخ بلیت پروازهای خارجی با دلار ۳۵۰۰ تومانی

در حال حاضر نرخ بلیت پروازهای خارجی بر مبنای دلار به نرخ 3500 تومان محاسبه و فروخته می شود. پس از افزایش نرخ ارز و نوسان آن، سازمان هواپیمایی کشور تصمیم گرفت نرخ بلیت پروازهای خارجی برای شرکت های هواپیمایی ایرانی و غیر ایرانی به صورت شناور محاسبه شود.

به گزارش ایسنا، در این راستا مقرر شد با توجه به نوسان نرخ ارز، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عنوان مرجع تعیین نرخ بلیت هواپیما در پروازهای خارجی نرخ دلار را با توجه به بازار تعیین و روی سایت خود اعلام کند.

پس از اجرایی شدن این تصمیم هر چند وقت یکبار با توجه به افزایش و یا کاهش نرخ دلار در بازار آزاد نرخ بلیت پروازهای خارجی نیز تغییر می کند و در آخرین تغییر شاهد افزایش نرخ بلیت پس از کاهش در 10 روز گذشته هستیم.

بر این اساس طی 10 روز گذشته و پس از کاهش نرخ دلار در بازار آزاد نرخ بلیت هواپیما در پروازهای خارجی با دلار 3300 تومان محاسبه و فروخته شد اما از پنجشنبه هفته گذشته دوباره شاهد افزایش نرخ بلیت هواپیما بودیم.

از پنجشنبه هفته گذشته بلیت پروازهای خارجی شرکت های هواپیمایی ایرانی و غیر ایرانی با دلار 3500 تومان محاسبه و فروخته می شود.

شناور بودن نرخ بلیت پروازهای خارجی امری است که به گفته مدیران عامل ایرلاین های ایرانی وغیر ایرانی باعث جلوگیری از ضرر و زیان در پروازهای بین المللی به مقصد ایران شده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

7  ×    =  35