افزایش ۲۵ درصدی اجاره‌بها در سال ۹۱

معاون وزیرراه و شهرسازی با بیان اینکه اجاره بها در سال گذشته بین 20 تا 25 درصد افزایش یافت، گفت: امسال هم وزارت راه و شهرسازی با همکاری سازمان حمایت و سازمان تعزیرات وارد بازار اجاره می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ابوالفضل صومعلو در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه مسئولان به دنبال این هستند که از سوداگری در بخش مسکن جلوگیری کنند، گفت: ما با همکاری سازمان حمایت از مصرف کننده و سازمان تعزیرات و مشاوران املاک حتما به بازار اجاره وارد می شویم و رقم نزدیک به حقیقت را اعلام می کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که افزایش قیمت مسکن در سال گذشته چه تاثیری بر اجاره بها می گذارد، افزود: عده ای با افزایش قیمت مسکن از بازار سوء استفاده می کنند. ما 14 تا 15 درصد را برای اجاره سال گذشته تعیین کردیم، عده ای از مردم به ما اعتراض کردند که حداکثر افزایش اجاره بها را باید 10 درصد اعلام می کردید و در تمام کشورها حداکثر اجاره بها این رقم افزایش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: اما ما به آنها اعلام کردیم که این واقعیت قیمتهای اجاره است و حتی دولت چند درصد کمتر از نرخ واقعی هم اعلام کرد، زیرا برخی از مالکان اجاره بها را بالا نمی برند اما میانگینی که از اتحادیه مشاوران املاک گرفتیم افزایش 20 تا 25 درصدی اجاره بها در درسال گذشته را نشان می داد، بنابراین ما سعی کرده بودیم که کمتر از این نرخ باشد.

صومعلو با بیان اینکه اجاره بها در سال 91 تا 22 درصد هم گزارش شده بود، بیان کرد: میانگین قیمتی که از سوی وزارت راه وشهرسازی اعلام شده بود، در بازار به اجرا رسید و مستاجران مشکلی در خصوص این قیمت نداشتند بنابراین امسال هم اجاره بها افزایش پیدا می کند به همین منظور دولت وارد بازار اجاره خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه معتقدم که دولت به عنوان بخش حاکمیتی باید در بازار اجاره بها وارد شود، گفت: افتتا‌ح‌های مسکن مهر  تاثیر زیادی را بر بازار اجاره بها می گذارد و ممکن است که قیمتها در این بخش پایین بیاید، زیرا مسکن مهر کمک می کند که مستاجران صاحبخانه شوند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  73  =  80