درباره شرکت ملی انفورماتیک بیشتر بدانیم

معرفی شرکت های حوزه بانکداری الکترونیک:

گروه ملي انفورماتيك به مثابه بازوي اجرائي و برنامه ريزي اين امور نظام بانكي كشور، ضمن انجام نقش كليدي در تحقق اين دستاورد ها مصمم است با رويكردي جامع نگر و برنامه محور نسبت به طراحي، به روز رساني و همكاري در تصويب نقشه راه نظام بانكي و بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران متمركز شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک شرکت ملي انفورماتيک در تاريخ 22/10/1369 تحت شماره 81870 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکيت صنعتي تهران به ثبت رسيده‌است. در تاريخ 27/08/1372 مرکز اصلي آن به جزيره کيش انتقال يافته و تحت شماره 183 در اداره ثبت شرکت‌هاي بندرلنگه به ثبت رسيده‌است و به موجب تبصره 6 ضوابط شرکت‌ها و مالکيت صنعتي و معنوي در مناطق آزاد تجاري صنعتي جمهوري اسلامي ايران پرونده ثبتي شرکت از بندرلنگه به کيش منتقل و تحت شماره 916 مورخه 27/05/1379 ثبت گرديده‌است.

شرکت ملی انفورماتیک با تخصص وسیع و تجربه مفید در تعریف، ایجاد و مدیریت شرکت‌ها در زمینه فن‌آوری نوین در بخش‌های انفورماتیک، مخابرات، خدمات بانکی از موقعیت ممتازی برخوردار است. شرکت ملی انفورماتیک به عنوان شرکت مادر (Holding Company)  شرکت خدمات انفورماتیک، داده‌پردازی ایران، کارت اعتباری ایران و سرمایه‌گذاری ایرانیان و چند شرکت دیگر را تاسیس و خریداری نموده وتحت مدیریت خود قرارداد. با ایجاد شرکت های فوق در زمینه جذب نخبگان و تحصیلکردگان در رشته‌های برق، الکترونیک، مخابرات و کامپیوتر و با جذب نیروهای متخصص و توانمند کشور باعث جلوگیری از مهاجرت عده زیادی از اساتید و دانشجویان رشته‌های فوق گردیده است.

تاسیس شرکت ملی انفورماتیک در راستای اهداف اتوماسیون نمودن سیستم بانکی کشور بوده که این وظیفه خطیر را تا حدود زیادی با  تاسیس شرکت خدمات انفورماتیک، به انجام رسانده و بستر مخابراتی مستقل و مطمئنی را ایجاد کرده است. شرکت خدمات انفورماتیک هم اکنون تنها شرکت مخابراتی مستقلی است که بیش از سه هزار شعبه از شعب بانک‌های کشور را تحت پوشش VSAT قرارداده و شبکه شتاب را نیز تاسیس نموده است.

از ماموریت های اصلی گروه ملی انفورماتیک، تجهیز بانک ها با تکنولوژی روز اطلاعات مطابق با استانداردهای بین المللی و یکپارچه نمودن سیستمهای شبکه بانکی، توسعه بانکداری الکترونیکی و سیستم های پرداخت الکترونیکی، مطالعه و تحقیق و توسعه به منظور روز آمد نگاه داشتن سیستم های بانک ها می باشد.مشتریان اصلی گروه، بانک مرکزی و بانک های تجاری کشور اعم از دولتی و خصوصی می باشند.

اهداف شرکت ملی انفورماتیک

 • اتوماسیون بانک ها به منظور ارتقاء سطح کیفی خدمات بانکی، اصلاح روش های عملیاتی، کارآمدی سیستم های اطلاعاتی و کمک به مدیریت بهینه بانک ها

 • پیاده سازی مفاهیم و استانداردهای بین المللی در سیستم های عملیاتی بانک ها به منظور تسهیل ارتباطات سیستمی بین المللی

 • صرفه جوئی در سرمایه گذاری و جلوگیری از صرف هزینه های تکراری توسط سیستم بانکی

 • عدم وابستگی به بیگانگان در توسعه، اصلاح و راهبری سیستم ها

 • مکانیزاسیون بانکداری اسلامی

 • توسعه وظیفه مندی سیستم های بانک ها و فراهم آوردن تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری جهت انجام امور بانکی به صورت الکترونیکی و به تبع آن کاهش ضرورت حضور مشتریان در بانک ها و انجام پرداخت های الکترونیکی به جای پرداخت های کاغذی

 • تقویت ایمنی و کار آمدی سیستم های بانکی به منظور افزایش اعتماد عمومی به سیستم های بانکی الکترونیکی

 • دسترسی بهنگام مقامات پولی و نظارتی به آمار و اطلاعات به منظور مراقبت در سلامت بخش پولی

 • تسهیل پرداخت های بین بانکی

 • استفاده از مجموعه امکانات تخصصی کشور، رشد و شکوفائی بدنة‌ کارشناسی و تقویت روحیه خود باوری و خود اتکائی در بخش صنعت انفورماتیک

  فعالیت های اصلی شرکت

  اعضای هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک

  نام شخصیت حقوقی 

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

  بانک صنعت و معدن

  بانک صادرات ایران

  بانک ملی ایران

  پژوهشکده پولی و بانکی

  پیام هیات مدیره

   

  فن آوری اطلاعات در حال حاضر به عنوان یک عامل توانمند ساز در قیاس با جایگاه سنتی ابزاری ارزیابی می گردد. در محیط کسب و کار و علی الخصوص کسب و کار بانکی که با جابجائی متواتر ارزش ها سر و کار دارد ، فن آوری به جای ابزاری برای تحقق ایده ها به امکانی برای خلق ایده ها تبدیل گردیده است. در نظام بانکی ایران پیشرفت این فن آوری با رشد چشم گیر، فاصله خود تا استانداردهای جهانی را تقلیل داده و در مواردی به این استاندارد ها نائل گردیده است.

  گروه ملی انفورماتیک به مثابه بازوی اجرائی و برنامه ریزی این امور نظام بانکی کشور، ضمن انجام نقش کلیدی در تحقق این دستاورد ها که جزئیات آن در این گزارش تشریح می گردد، مصمم است در سال آتی ضمن تداوم عملیات گذشته با رویکردی جامع نگر و برنامه محور نسبت به طراحی، به روز رسانی و همکاری در تصویب نقشه راه نظام بانکی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران متمرکز گردیده و با استفاده از منابع و امکانات گروه و جامعه فن آوری اطلاعات کشور، با تعریف پروژه های مربوط به برنامه اجرائی و مدیریت این پروژه ها جهش فوق العاده ای در روند حرکت نظام بانکی کشور ایجاد نماید.

  امیدواریم با ارتقاء‌ کیفی امکانات نظام بانکی بتوانیم نقش خود را در ایجاد زیر ساخت های لازم برای یک اقتصاد پویا به انجام برسانیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

5  +  2  =