پیشنهاد افزایش مبلغ کارمزد کلیه خدمات خودپرداز ها/چگونگی عملکرد سامانه نظارت بر بانک ها

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی خبر داد:

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: پیشنهاد افزایش مبلغ کارمزدهای دستگاه‌های خودپرداز به شورای پول واعتبار ارائه شده که امیدواریم به زودی مصوب شود./سامانه نظارت الکترونیکی بانک ها براساس داده‌های تراکنشی بانک‌ها وضعیت بانک‌ها را به سرعت استخراج و سپس تحلیل کرده و در اختیار مقام ناظر می گذارد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ناصر حکیمی در گفت‌و‌گو با ایسنا با بیان اینکه سال‌هاست این کارمزدها ثابت است اظهار کرد: این پیشنهادات که البته هنوز مصوب نشده مبنی بر این است که برای انواع خدمات بانکی اعم از انتقال وجه و یا دیگر خدمات به غیر از برداشت وجه، کارمزدی متناسب با خدمت دریافت شود.

وی ادامه داد:‌ به غیر از خدمات برداشت وجه از خودپرداز که کماکان به صورت رایگان ارائه می‌شود سایر خدماتی که به صورت الکترونیکی دریافت می شود متناسب با جنس خدمت کارمزدی که البته ناچیز است در این بسته پیشنهادی عنوان شده است.

وی همچنین به طرح سامانه نظارت الکترونیکی بانک‌ها که یکی دیگر از برنامه‌های مهم در سال جاری است اشاره کرد و گفت: به واسطه این سامانه براساس داده‌های تراکنشی بانک‌ها می‌توانیم وضعیت بانک‌ها را به سرعت استخراج کنیم که طرح بزرگی است.

حکیمی اظهار امیدواری کرد که با انجام اقدامات مورد نیاز این طرح تا پایان سال و یا اوایل سال آینده عملیاتی شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  61  =  68