بازار تهران رکورد خلوت بودن را شکست

بازار این روزها خلوت ترین روزهای خود را در این سال ها می گذراند. رکود امان بازاری ها را در این مدت بریده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از عصر ایران از گلوبندک تا چهارراه سیروس، از ناصر خسرو تا میدان امام خمینی، محدوده ای از تهران است که از دیرباز، مهمترین قطب اقتصادی پایتخت را تشکیل می دهد، محدوده ای به نام بازار تهران! محدوده ای که دوران رونق و رکود اقتصادی از آن کاملا به وضوح پیداست.

به گزارش افکارنیوز، چندی است که اسکناس سبزرنگ آمریکایی سخت بر اوضاع این بازار تاثیر گذاشته است. حتی مهرماه سال 91 بود که به دنبال صعود ناگهان قیمت دلار در بازار ارز، کاسبان آن در اعتراض به اوضاع بازار دست به اعتصاب زدند. اما این روزها بزرگترین قطب اقتصادی پایتخت، جایی که بسیاری از اجناس از آن به نقاط دور و نزدیک ارسال می شود، اوضاع متفاوتی را تجربه می کند.

بازار این روزها خلوت ترین روزهای خود را در این سال ها می گذراند. رکود امان بازاری ها را در این مدت بریده است. برای اولین بار، با گذشت نزدیک یک ماه از عید و شلوغی های اسفند ماه بازار تهران، بسیاری از اجناس در بازار تهران ارزان تر از قبل هستند و حتی با وجود این ارزانی، به عقیده کاسبان پانزده خرداد، بازار بدترین روزهای خود را در چند سال اخیر می گذراند.

از یکی از کاسبان که می پرسیم مگر هر سال بعد از عید بازار تا مدتی خلوت نبود؟ می گوید امسال به طرز عجیب و غریبی خلوت است. وی علت را در گرانی دلار و گرانی کالاها می داند و معتقد است با وجودی که ارزان نسبت به قبل از عید ارزان تر شده است باز هم خریدار نیست و برای بسیاری از مردم قیمت ها گران است.

در داخل بازار تهران که پا می گذاریم دیگر نه از آن، همهمه و شلوغی خبری هست و نه از سیل جمعیتی که تو را به عقب براند! نه حتی از فوج چرخداران که با فریاد تو را از وجودشان آگاه کنند. دیگر برای ورود به بازار بزرگ تهران از ورودی همیشه شلوغ آن، احتیاجی به صبر کردن و تحمل تنه زدن های سایرین نیست.

یکی دیگر از مغازه داران که تعجبم را از خلوتی دالان های بازار می فهمد می گوید با وجود این خلوتی و بی مشتری بودن، در روزهای بعد از عید امروز به مناسبت روز مادر شلوغ ترین روز را به خود دیده است!

به نظر می سرد که سایه گرانی دلار، برای بازار و بازاریان، تبدیل به شبح رکود شده است و دیگر از آن روزهای پرهیاهوی بازار خبری نیست.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

70  ⁄    =  14