نرخ اجاره بهای آپارتمان‌های زیر ۵۰ متر

با نزدیک شدن به فصل اجاره بها، قیمتها نسبت به ماه قبل تفاوت چندانی را نداشته و دولت هم هنوز برنامه خود را برای اجرای طرح تعزیراتی ارایه نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از مهر چند روز دیگر فصل نقل و انتقالات در بازار مسکن شروع می شود و اغلب مستاجران با پایان فصل امتحانات برای سال تحصیلی جدید به دنبال آپارتمان مناسب هستند که همین موضوع بازار اجاره بها را از ابتدای خرداد تا پایان شهریور رونق بیشتری می دهد.
 
در حال حاضر که به روزهای رونق اجاره بها نزدیک می شویم قیمتها نسبت به یکماه گذشته با ثبات نسبی همراه بوده است و تفاوت زیادی را نسبت به فروردین ماه تجربه نمی کند. البته در این بازار هم مالکانی هستند که فراتر از بازار و تورم، قیمت های نجومی را برای اجاره بهای واحدهای خود تعیین می کنند.
 
از سوی دیگر هر ساله در این روزها، وزارت راه و شهرسازی با درنظر گرفتن شاخص تورم، طرح تعزیراتی را در بازار مسکن اجرا می کند که براساس آن مالکان اجازه افزایش بیش از یک رقم مشخص را ندارند اما هنوز از این طرح خبری نیست و دولت دراین باره اظهار نظری نکرده است.
 
در سال گذشته وزارت راه و شهرسازی این رقم را حداکثر 14 تا 15 درصد اعلام کرده بود اما نرخ تورم مسکن افزایش 20 تا 25 درصدی اجاره بها را نشان می داد که دولت سعی کرد با کاهش این رقم، اجاره بها را کنترل کند.
 
به نظر می رسد در سال جاری و با توجه به جهش قیمت ها در اواخر سال گذشته، تعیین نرخ اجاره افزایش بیشتری داشته باشد و مالکان هم به قیمت های پایین تر از 20 درصد راضی نباشند.
 
قیمت برخی از آپارتمانها در تهران
 
براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، یک دستگاه آپارتمان با متراژ 50 مترمربع و یک خوابه در شریعتی بهار شیراز با 10 میلیون تومان ودیعه و 720 هزار تومان، اجاره داده می شود و آپارتمان دیگری در تقاطع مولوی – ولیعصر به مساحت 42 مترمربع به قیمت 25 میلیون تومان اجاره داده می شود.
 
یک واحد 45 متری و یکخوابه در پونک – طالقانی با پارکینگ با 10 میلیون تومان رهن و ماهیانه 1 میلیون و 700 هزار تومان به اجازه گذاشته شده است و برای آپارتمان دیگری با متراژ 45 مترمربع، یک خوابه، طبقه دوم، بدون پارکینگ، 9 میلیون تومان رهن و ماهیانه 600 هزار تومان اجاره دریافت می شود.
 
یک دستگاه آپارتمان 45 متری، طبقه 4 در اسکندری بالای سپه هم با قیمت 31 میلیون تومان رهن داده می شود و در شریعتی، معلم یک آپارتمان 50 متری با 14 متر انباری با نرخ 7 میلیون تومان رهن و 400 هزار تومان ماهیانه، اجاره داده می شود.
 
برای یک واحد 47 متری بدون پارکینگ و انباری در نامجو خواجه نصیر هم 29 میلیون تومان رهن تعیین شده است و واحد دیگری در ظفر به مساحت 55 مترمربع، یک خوابه، مبله و لوکس با 30 میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و 500 هزار تومان به اجاره می رسد.
 
همچنین آپارتمان 55 متری در خیابان هاشمی با انباری و آسانسور 35 میلیون تومان رهن کامل داده می شود و یک دستگاه آپارتمان 50 متری در خیابان آذربایجان، طبقه اول و یکخوابه با 15 میلیون تومان رهن و 520 هزار تومان به اجاره می رسد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

56  −    =  55