تحویل سکه‌های پیش فروش شده بانک مرکزی

از فردا آغاز می شود

تحویل سکه‌های پیش فروش شده بانک مرکزی از فردا اول خردادماه آغاز می شود، این در حالی است که قرار بود زمان تحویل سکه‌های پیش فروشی شهریورماه جاری باشد که با تصمیم رئیس کل بانک مرکزی تحویل آنها 4ماه زودتر انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از مهر، سکه های پیش فروشی بانک مرکزی از فردا اول خردادماه در آستانه ولادت حضرت علی (ع) به پیش خریداران از طریق شعب بانک تجارت تحویل داده می شود. این سکه ها دز اسفندماه سال 91 پیش خرید شده اند.

بر این اساس، تمام افرادی که در اسفندماه سال گذشته سکه های بانک مرکزی را پیش خرید کرده اند، می توانند از فردا بدون در نظر گرفتن روز ثبت نام به شعبی که سکه ها را از آنجا پیش خرید کرده اند مراجعه و سکه های خود را پس از پرداخت وجه مالیات بر ارزش افزوده 6 درصدی دریافت نمایند.

سال گذشته مجموعاً  851 هزار قطعه سکه  پیش فروش شد که از این تعداد 507 هزار قطعه سکه تمام بهارآزادی و 344 هزار قطعه نیم سکه  بود. تعداد سکه های استردادی تمام بهار آزادی 189 هزار و نیم سکه 109 هزار قطعه سکه اعلام شده است.

بانک مرکزی اعلام کرده است که در سال جاری بدلیل محدود بودن تعداد سکه های پیش فروش شده، بانک مرکزی از اول خردادماه اقدام به تحویل سکه های پیش خریده شده می نماید و هموطنان می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی معتبر به شعب ثبت نامی بانک تجارت مراجعه و سکه های خویش را دریافت کنند.

در دوره اخیر، طرح پیش فروش سکه به صورت مستقیم از طریق سامانه بانک مرکزی و با عاملیت بانک تجارت انجام‌ گرفت. در دوره اول تعداد 9 میلیون و 600 هزار قطعه سکه پیش فروش شد هدف مهار رشد نقدینگی و رفع حباب و مهار نوسانات بازار سکه و طلا بود، لیکن در دوره اخیر هدف اصلی تامین نیازهای خرد هموطنان به مسکوکات طلا مد نظر قرار داشت که خوشبختانه با پاسخگویی نیازهای مطروحه، طرح در پایان سال گذشته  خاتمه یافت.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  ×  7  =  49