قیمت مسکن در تهران حداقل متری ۲.۵ میلیون تومان

افزایش قیمت مسکن موجب شده است در حال حاضر آپارتمان نوساز با شرایط مناسب کمتر از 2.5 میلیون تومان در اکثر محله‌های شهر تهران وجود نداشته باشد و قیمت هرمترمربع زمین تا 500 هزار تومان بیش از یک آپارتمان نوساز معامله شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از مهر، با شروع افزایش قیمت مسکن از بهمن ماه سال گذشته، قیمتها در این بخش به طور فزاینده ای افزایش پیدا کردند به طوری که این سومین جهش قیمتی مسکن در 30 سال گذشته بود و تاثیر زیادی را بر قدرت خرید متقاضیان بازار، گذاشت.
 
براین اساس، جهش قیمت مسکن موجب شد که برخی قیمتها از بازار مسکن شهر تهران حذف شوند و دیگر آپارتمان و یا زمینی با این نرخ در تهران وجود نداشته باشد. در واقع تا پیش از این در برخی از محله های تهران، آپارتمانهای نوساز با قیمت هر مترمربع 1.5 تا 2 میلیون تومان قابل خرید بودند اما در حال حاضر با قیمتی کمتر از 2 میلیون و 500 هزار تومان نمی توان خانه مناسبی در اکثر محله های تهران، یافت.
 
از سوی دیگر، افزایش قیمت مسکن موجب شده است که بساز بفروشها آپارتمان‌های خود را به فروش نرسانند و در انتظار گرانی بیشتر مسکن باشند که این هم یکی از دلایل آشفتگی بازار مسکن در این روزها است. در واقع خریداران به دنبال ارزانی مسکن و فروشندگان برای گرانی، در بازار حضور ندارند و این موضوع باعث رکود بی سابقه ای در بخش مسکن شده است.
 
همچنین با افزایش قیمت آپارتمان، نرخ خانه های کلنگی هم افزایش یافت به طوری که قیمت هرمترمربع زمین تا 500 هزار تومان بیش از یک آپارتمان نوساز معامله می شود که همین امر رونق زیادی را در بازار خرید و فروش زمین به دنبال داشته است. به خصوص در حوزه بافت های فرسوده که به دلیل اختصاص وام های قرض الحسنه و با سود کم، خریدار بیشتری برای آپارتمان های نوساز این بخش وجود دارد.
 
قیمت آپارتمان‌های کمتر از 50 متر

یک سوئیت در خیابان جمهوری – اسکندری به مساحت27 متر با نرخ 108 میلیون تومان به فروش می رسد و واحد دیگری در هاشمی یادگار امام به مساحت40 متر، نوساز با پارکینگ 161 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
 
یک دستگاه آپارتمان در خیابان پیروزی – دلگشا به مساحت 36 مترمربع طبقه 2 با پارکینگ به نرخ 20 میلیون تومان رهن 20 میلیون تومان وام و 100 میلیون تومان نقد به فروش می رسد و در سه راه آذری – لقمان حکیم یک واحد 39متری یک خوابه، طبقه 4 زیر قیمت 98 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.
 
واحدی به مساحت 40 مترمربع در هفده شهریور تیردوقلو با عمر یکساله و انباری، طبقه سوم با 16 میلیون تومان وام، 20 میلیون تومان رهن، 68.5 میلیون تومان نقد به فروش می رسد و آپارتمان دیگری با متراژ 40 متر در بریانک – گلستانی، طبقه سوم با عمر 5 ساله و پارکینگ با 84 میلیون تومان نقد، 20 میلیون تومان وام و 23 میلیون تومان رهن قیمت‌گذاری شده است.
 
مالک آپارتمانی درخیابان جیحون به متراژ 35.5 متر، یک خوابه، طبقه اول با پارکینگ و بالکن با عمر 10 ساله با شرایط 20 میلیون تومان رهن و 13 میلیون تومان وام، 96 میلیون تومان نقدی دریافت می کند و در خیابان خوش – مرتضوی، واحد به مساحت 45 مترمربع، طبقه دو با شرایط 25 میلیون تومان وام، 30 میلیون تومان رهن و 98 میلیون تومان نقد به فروش می رسد. در انتهای جیحون – غفوری هم واحدی 45 متری، طبقه اول با انباری متری 2 میلیون و 800 هزار تومان قیمت گذاری شده است.  

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  −  1  =  1