بحث داغ انتخابات در بازار مسکن (+جدول قیمت ها)

ارزانی مسکن که البته امروز مسکن به عنوان سرمایه شناخته می‌شود با این میزان خیزهای مکرر قیمتی، از نظر بسیاری از متقاضیان محال است، اما همچنان انتظار چنین اتفاقی برای خریداران شیرین و قابل تحمل است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل عصر ایران کلمه «انتخابات»، امروز واژه‌ای است که در بازار مسکن بسیار از آن یاد می‌شود چراکه اکثر متقاضیان به خصوص خریداران و فروشنده‌ها براین باورند که در نیمه اول امسال، آینده بازار مسکن بر اساس نتیجه انتخابات رقم خواهد خورد یا بهتر است گفته شود که این‌طور پنداشته می‌شود که رونمایی از قیمت‌های جدید مسکن چه در جهت ارزانی یا چه در سمت گرانی تحت تاثیر این مساله خواهد بود.

به گزارش دنیای اقتصاد،‌ برخی از بنگاهداران مسکن فعال در جنوب تهران اظهار می‌کنند که بهانه خرید نکردن خریداران از بازار مسکن در زمان کنونی، ارزان شدن مسکن بعد از انتخابات و انصراف از فروش واحدهای مسکونی توسط فروشنده‌ها و امید به ادامه گرانی مسکن بعد از انتخابات است!

یکی از مشاوران املاک در این باره گفت: اکنون خریداران و فروشنده‌ها هرطور که بازار را به نفع خود می‌بینند، پیش‌بینی می‌کنند. همانطور که اشاره شد ارزانی برای خریداران و گرانی برای فروشنده‌ها قابل انتظار است در صورتی که از ابتدای معرفی کاندیداهای ریاست جمهوری، شخص خاصی در مورد سر و سامان بخشیدن به بازار افسار گسیخته مسکن، وعده و وعیدی نداده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: افزایش دستمزد کارگران، نوسانات 2 ماهه قیمت برخی از مصالح ساختمانی و سیر قیمت املاک کلنگی از اول سال جاری تاکنون، نشان‌دهنده دلایل صعود ارزش مسکن است.

صالحی تاکید کرد: در صورتی می‌توان ارزان شدن مسکن را انتظار داشت که کلیه محرکه‌های نوسان قیمت مسکن با افت قیمت یا حداقل با ثبات قیمت رو به رو شوند، اما این موضوع بعید به‌نظر می‌رسد، چرا که چند وقتی است که همه مصرف‌کننده‌ها به این مساله پی برده‌اند که چه کالایی گران شده که دوباره ارزش آن به قیمت سابقش بازگشته است!

ارزانی مسکن که البته امروز مسکن به عنوان سرمایه شناخته می‌شود با این میزان خیزهای مکرر قیمتی، از نظر بسیاری از متقاضیان محال است، اما همچنان انتظار چنین اتفاقی برای خریداران شیرین و قابل تحمل است.

وی به این نکته اشاره کرد که گویی خریداران و فروشنده‌ها در حال حاضر در بازار مسکن دچار خوددرگیری شده‌اند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

  +  34  =  39