امارات می خرد: کل «فایننشال تایمز» و نصف «اکونومیست»

امارات به دنبال خرید روزنامه فایننشال تایمز و نصف سهام مجله اکونومیست است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از عصر ایران روبرت مردوخ مالک بزرگترین رسانه های غربی هم اکنون در حال مذاکره با کابینه ابوظبی درباره فروش روزنامه فایننشال تایمز به قیمت 1.2 میلیارد دلار است.

مذاکرات در این باره از یک ماه پیش با انتشارات "بیرسون" مالک مجموعه فایننشال تایمز آغاز شده است و پیش بینی می شود تا یک هفته آینده دو طرف درباره این موضوع به توافق دست یابند.

انتشارات "بیرسون" و شرکت دولتی "گروه مدیا ابوظبی" برای خرید کامل مجموعه فایننشال تایمز به علاوه 50 درصد از مالکیت مجله  "اکونومیست" و تعدادی از سرویس های خبری مالی، گفتگو  می کنند.

در صورت توافق دوباره، گروه مدیا ابوظبی مالکیت 75 درصد از این گروه رسانه انگلیسی را برعهده بگیرد و بقیه همچنان در اختیار مردوخ باقی می ماند.

گروه نیوز گروپ در مالکیت روبرت مردوخ در حال حاضر روزنامه های وال استریت ژورنال، سان و تایمز لندن، نیویورک پست و شبکه تلویزیونی فوکس نیوز آمریکا و تعدادی استدیوی سینمایی در هالیوود را در اداره می کند.

با این حال قرار است از این هفته، رسانه های در  مالکیت مردوخ به عنوان زیرمجموعه دو شرکت قرار بگیرند. نیوزگروپ که همچنان اداره روزنامه ها را برعهده خواهد داشت و شرکت جدید التاسیس "تونتی فرست سنتشوری فوکس" نام گذاری شده است که شبکه های تلویزیونی و استدیوهای سینمایی را مدیریت خواهد کرد.

براساس متن منتشر شده در ویکی پدیا، فایننشیال تایمز یکی از قدیمی‌ترین، مهم‌ترین و پرنفوذترین روزنامه‌های اقتصادی – سیاسی در جهان است که مرکز آن در شهر لندن قرار دارد. روزنامهٔ فاینانشیال تایمز یکی از روزنامه‌های مطرح و بسیار مهم در سیاست و اقتصاد بریتانیا به حساب می‌آید. این روزنامه به طور همزمان در 23 شهر مهم دنیا از جمله شهرهای لندن، لیدز، دوبلین، پاریس، فرانکفورت، استکهلم، میلان، مادرید، نیویورک، شیکاگو، لس‌آنجلس، سان‌فرانسیسکو، دالاس، آتلانتا، میامی، واشینگتن دی‌سی، توکیو، هنگ‌کنگ، سنگاپور، سئول، دوبی، ژوهانسبورگ و استانبول منتشر می‌شود.

روزنامه فاینانشیال تایمز data-src=http://www.asriran.com/files/fa/news/1392/4/8/295184_806.jpgتنها روزنامه در جهان است که وضعیت روزانهٔ بورس لندن و دیگر بورس‌های مطرح جهانی را با تحلیل‌های کامل به صورت روزانه بررسی می‌کند.

این روزنامه در سال 1888 میلادی با همت جیمز شریدان و برادرش آغاز به کار کرد. فاینانشیال تایمز تا سال‌های سال با چهار روزنامه اقتصادی چاپ بریتانیا به رقابت می‌پرداخت تا اینکه در سال 1945 میلادی به عنوان تنها روزنامه اقتصادی بریتانیا درآمد.

روزنامه فاینانشیال تایمز یکی از پرتیراژترین روزنامه‌های اقتصادی جهان است. گفتنی است که تیراژ فاینانشیال تایمز پس از روزنامه وال استریت ژورنال که دارای تیراژی برابر با سه میلیون نسخه در روز است، در رتبهٔ دوم در میان تمامی روزنامه‌های اقتصادی جهان قرار دارد.
هم اکنون رقیب اصلی روزنامه فاینانشیال تایمز، روزنامه وال استریت ژورنال است که مرکز آن در شهر نیویورک در ایالات متحدهٔ آمریکا قرار دارد.

اکونومیست، هفته‌نامه خبری و بین‌المللی به زبان انگلیسی که در لندن چاپ می‌شود. چاپ مستمر آن به دست بنیانگذارش "جیمز ویلسون" از سپتامبر 1843 آغاز شد.

هم اکنون این نشریه 1.2 میلیون نسخه تیراژ دارد که نیمی از آن در آمریکای شمالی توزیع می شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

2  +    =  3